Gdy w oskrzelach dochodzi do niekontrolowanych skurczy i gromadzi się w nich gęsty śluz, mamy do czynienia z astmą oskrzelową. Jest to bardzo przykra choroba, która utrudnia codzienne funkcjonowanie. Można jednak łagodzić jej objawy domowymi sposobami.

Ziołolecznictwo i aromaterapia

Domowe sposoby są w stanie złagodzić objawy astmy oskrzelowej, jednak w przypadku tej choroby konieczne jest także przyjmowanie leków i bycie pod kontrolą lekarza. Ziołolecznictwo to jedna z najpopularniejszych metod walki z napadami astmatycznymi. Zioła należy spożywać w postaci naparów z: macierzanki, babki lancetowatej, lipy, dziewanny i tymianku. W celu poprawienia smaku napary można uzupełniać o miód i owoce. Zioła te mają właściwości oczyszczające i wzmacniające odporność, co jest szczególnie ważne w okresach wzmożonego zagrożenia wirusami. Aromaterapia natomiast polega na terapii olejkami eterycznymi. Może ona mieć formę masażu klatki piersiowej lub inhalacji. Olejki eteryczne pomagają rozrzedzić i usunąć zalegający śluz. Mają też działanie rozkurczowe. Ostatnimi czasy popularny w leczeniu astmy (i nie tylko!) stał się korzeń imbiru. Posiada on silne właściwości ułatwiające astmatykom oddychanie oraz wzmacnia działanie leków rozszerzających oskrzela. Olejek zawarty w korzeniach imbiru wzmaga wydzielanie soków żołądkowych, działa odkażająco i przeciwzapalnie, a imbirowy napar skutecznie leczy katar. Należy jednak pamiętać, że domowe sposoby to tylko sposób na złagodzenie objawów. W przypadku problemów ze zdrowiem należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Hirudoterapia…

…czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ to sposób, który proponuje nam medycyna naturalna. Astmatycy, którzy korzystali z tego rodzaj terapii przyznają, że częstotliwość napadów astmatycznych znacznie spadła. I to już po kilku sesjach z pijawką lekarską. Jest to metoda, która coraz częściej polecana jest przez lekarzy specjalistów. Więcej na ten temat dowiesz się, odwiedzając portal http://pijawki.abros.pl/. Pijawki lekarskiej używa się także w przypadku innych chorób układu oddechowego (i nie tylko!).

Dodaj komentarz