Poduszka dla dziecka to ten element sypialni, którego nie wolno zostawiać kwestii przypadku. Poduszka musi w pełni odpowiadać wiekowi i potrzebom dziecka. Kiedy wiec zdecydujemy się kupić nową poduszkę, musimy dokładnie zastanowić się nad jej rozmiarem, stopniem twardości i kształtem. Co ważne, nie każde dziecko powinno już spać na poduszce. Jak więc widać, jest to temat „rzeka”, ale dzięki tym poradom wszystko będzie łatwiejsze.

Kiedy kupić dziecku poduszkę?

Przyjęło się, że optymalny wiek dziecka, w którym może ono spać na poduszce to 2 lata. Do tego czasu maluch powinien odpoczywać na płaskiej powierzchni, ponieważ mięśnie i kości bardzo szybko się rozwijają, a nieodpowiednia poduszka spowoduje różne zwyrodnienia, a także skrzywienia kręgosłupa. Pamiętaj więc o tym, by przed zakupem poduszki, dokładnie dobrać ją do wieku i pozycji spania dziecka. Więcej na ten temat możesz przeczytać poniżej.

Jaka poduszka dla dziecka?

Przed finalnym zakupem poduszki dla dziecka dokładnie przyjrzyj się, w jakich pozycjach maluch najczęściej śpi. To pozwoli Ci dopasować poduszkę do komfortu dziecka. Przykładowo, gdy pociecha lubi spać na brzuchu, potrzebuje bardzo małej, płaskiej i miękkiej poduszki. Gdy z kolei do snu układa się na boku, poduszka dla dziecka powinna dotykać tylko jego głowy i dopasowywać się do twarzy. Co to oznacza? Musi być po prostu anatomiczna. Podobnie w sytuacji, gdy dziecko większość nocy spędza na plecach.

Pościel i poduszka – jak dobrać?

Kupując poduszkę nie można zapomnieć o jej wypełnieniu, powłoce oraz poszewce. Wnętrze poduszki dla dziecka powinno być wykonane z naturalnego puchu. To sprawi, że skóra na głowie malucha będzie oddychać, a dziecko nie będzie narażone na alergię. Z kolei pościel, w którą ubierzemy poduszkę, najlepiej by była z bawełny lub lnu. Tylko takie tekstylia są w stanie zapewnić maluchowi zdrowy sen.

Najlepsze poszewki, materace, kołdry, poduszki oraz inne wyposażenie sypialni dla dziecka, możesz znaleźć w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/. Ponadto sprawdzisz tam również ofertę antyalergicznych materaców i łóżek.

Dodaj komentarz