Każdemu rodzicowi zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie swojego dziecka. Dla noworodków szczególnie niebezpieczne mogą okazać się wszelkiego rodzaju chorobotwórcze drobnoustroje, czyli bakterie i wirusy, dlatego też z momentem pojawienia się w domu nowego członka rodziny tak ważne jest wyjątkowo skrupulatne zadbanie o higienę.

Każdy nowo narodzony organizm jest bowiem nie tylko dużo bardziej wrażliwy na choroby, mogą one okazać się dla niego także dużo groźniejsze.

Szczególnie ważne jest to w przypadku przedmiotów, które z dzieckiem mają bezpośredni kontakt, a więc na przykład butelek i smoczków. Ponieważ układ pokarmowy noworodka jest szczególnie delikatny i niedojrzały wszelkie bakterie bytujące w akcesoriach do karmienia mogą stać się przyczyną zatrucia, biegunek czy pojawienia się pleśniawek.

Jak właściwie dbać o higienę akcesoriów do karmienia?

W używanej butelce bakterie mogą pojawić się już kilka minut po karmieniu, dlatego tak ważne jest jej dokładne mycie po każdym użyciu. Najlepiej i jednocześnie najdokładniej jest robić to ręcznie, przy użyciu dedykowanych do butelek płynów i szczotki.

Następnie butelkę należy wyparzyć we wrzątku lub specjalnym, przeznaczonym do tego celu sterylizatorze. W przypadku używania zmywarki po każdym myciu należy sprawdzić, czy w środku nie pozostały resztki pokarmu.

Ponieważ noworodek karmiony jest nawet kilkanaście razy w ciągu doby, dla własnej wygody dobrze zaopatrzyć się w kilka sztuk odpowiednich butelek i smoczków, by zawsze mieć w zapasie czysty i sterylny produkt. Ciągła konieczność mycia przed każdym karmieniem jest bowiem nie tylko uciążliwa- młodzi rodzice zajęci opieką nad dzieckiem, mogą nie mieć na nią po prostu czasu.

Czy butelki i smoczki należy suszyć?

Butelki nie wystarczy jednak dokładnie umyć. Ponieważ wilgotne środowisko jest wprost stworzone do namnażania się bakterii, nie można zapominać o dokładnym wysuszeniu noworodkowych akcesoriów. Wymaga to jednak znalezienia odpowiedniego miejsca, o które w kuchni wcale nie jest tak łatwo.

W żadnym wypadku nie powinniśmy suszyć dziecięcych rzeczy na tradycyjnych suszarkach do naczyń. Nie od dzisiaj wiadomo, ze zlew jest jednym z najbardziej niebezpiecznych pod względem występowania bakterii miejscem w domu, podobnie rzecz ma się w suszarką do naczyń.

Ręczne wycieranie także nie jest najlepszym pomysłem po użyciu ręcznika lub ściereczki wewnątrz butelki mogą bowiem pozostać drobne kłaczki. Niełatwe jest także zachowanie higieny w przypadku szmatek, które jednak najczęściej używane są kilkukrotnie. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie ociekacz do butelek i smoczków. 

Czym jest ociekacz do butelek i smoczków?

Suszarka do butelek i smoczków to niezwykle praktyczne rozwiązanie w dbaniu o higienę karmienia najmłodszych. Pozwala ona w każdej kuchni wygospodarować miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie na suszenie dziecięcych akcesoriów, co znacznie ułatwia ich właściwą pielęgnację.

Szeroki wybór modeli charakteryzujących się różnych designem sprawia, że znalezienie suszarki pasującej do konkretnej kuchni nie stanowi praktycznie żadnego problemu.

Konstrukcja każdej jest jednak dość podobna- są to umieszczone na tacce specjalne słupki, na których wygodnie można zaczepić każdą butelkę i smoczek, po czym pozostawić je do samoczynnego wyschnięcia.

Różnice w kolorystyce i pojemności suszarek pozwalają dopasować je nie tylko do rodzicielskich gustów i preferencji, ale także do ilości posiadanych przedmiotów, które tego suszenia wymagają. Kiedy nasz maluch wyrośnie już z korzystania z butelek, suszarka świetnie sprawdzi się do łyżeczek, kubeczków i talerzyków używanych podczas rozszerzania diety.

Suszarka do butelek i smoczków- czy naprawdę jest mi potrzebna?

Zalety suszarki o butelek:

  • ułatwia znalezienie w kuchni dedykowanego miejsca przeznaczonego tylko do suszenia akcesoriów dla dziecka
  • dzięki kompaktowym rozmiarom na niewielkiej powierzchni można zmieścić większą ilość smoczków i butelek
  • zdejmowane widełki pozwalają na organizację suszarki dostosowaną do potrzeb rodzica
  • zdejmowana tacka oraz specjalna konstrukcja ułatwiają utrzymanie czystości
  • możliwość rozłożenia pozwala na płaskie przechowywanie suszarki co znacznie oszczędza miejsce w momencie, kiedy suszarka nie jest potrzebna

Po więcej zajrzyj na stronę: https://www.nanobebe.pl/

Dodaj komentarz