Nie wiesz jaką metodę nauki wybrać? Dlaczego warto uczęszczać do szkoły językowej? Przeczytaj nasz artykuł.

Nauka języków obcych to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu, a także możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Znajomość języków obcych jest również pomocna w nawiązywaniu kontaktów w międzynarodowym środowisku lub też na zagranicznych wakacjach. Efektywność i postępy w nauce języków obcych są związane z naszymi predyspozycjami lingwistycznymi. Jednak od wrodzonych umiejętności ważniejsza jest systematyczność. Ucząc się języka warto przyjąć zasadę – mniej a częściej. Lepiej poznawać nowe słówka 15 minut codziennie niż przyswajać więcej materiału dwa razy w tygodniu.

Nauka w domu

W księgarniach możemy wybierać spośród wielu różnych samouczków, słowników czy profesjonalnych podręczników. Oprócz tego bardzo popularną metodą jest korzystanie z fiszek, czyli karteczek ze słówkami, które możemy zabierać ze sobą wszędzie i w każdej wolnej chwili powtarzać zdobytą wiedzę, np. w autobusie lub przychodni. Ponadto korzystając ze smartfonów możemy ściągnąć specjalne aplikacje. Dodatkowo w internecie mamy wiele dostępnych platform e-learningowych, gdzie w kreatywny sposób będziemy przyswajać wiedzę, np. oglądać krótkie filmiki, słuchać rozmówki sytuacyjne, a także grać w gry językowe.

A może szkoła językowa?

Jednak samodzielna nauka nie zapewni nam wystarczających efektów i warto skorzystać z oferty szkół językowych, np. angielski częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, gdzie pracują profesjonalni lektorzy. Wtedy uczymy się w przyjaznej atmosferze oraz w małych grupach, dzięki czemu nauczyciel może skorygować nasze błędy i zmotywować do dalszej pracy. Godziny zajęć również są dostosowane do naszych potrzeb, ponieważ możemy uczęszczać na lekcje po pracy dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych lub też w sobotnie poranki. Warto zaznaczyć, iż weekendowe zajęcia trwają dłużej, czyli około trzech godzin. Szkoła językowa ma jeszcze jedną zaletę. Oprócz tego, że poprawimy nasze kompetencje językowe, to otrzymamy specjalny certyfikat językowy. Ten dokument wzbogaci nasz życiorys i może być dodatkową zaletą w staraniu się o nową pracę.

Dodaj komentarz