Leczenie pijawkami, czyli hirudoterpia, to gałąź medycyny naturalnej, która z wysoką skutecznością radzi sobie z wieloma schorzeniami i dolegliwościami. Dzięki tej terapii możemy znacznie poprawić stan naszego zdrowia i do późnej starości cieszyć się wigorem i witalnością. Jeśli szukacie sposobu na dotąd bezskuteczną walkę z chorobami, to lecznicze pijawki są właściwym kierunkiem w drodze po zdrowie i witalność.

Samo zdrowie

Leczenie pijawkami znane było już w starożytnym Egipcie. Dziś wraca do łask, jako alternatywa dla leczenia tradycyjnego. Pijawki dzięki swym właściwościom i zawartych w nich hirudozwiązkach wykazują niebywałą skuteczność oraz kompleksowość. Sprawdzają się w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości, a ponadto wpływają dodatnio na wygląd i funkcjonowanie całego organizmu. Sam zabieg jest bezbolesny, gdyż pijawki w kontakcie ze skórą wytwarzają enzymy przeciwbólowe. Leczenie pijawkami pomaga na: nawracające bóle głowy, migreny, reumatyzm, nadciśnienie, wrzody żołądka, żylaki, rwę kulszową, miażdżycę, hemoroidy, choroby kręgosłupa i skóry. Ponadto są skuteczne w leczeniu impotencji, nerwic i depresji. Na tym nie koniec. Działanie pijawek leczniczych jest wszechstronne. Warto udać się do specjalisty na konsultację.

Kwitnący wygląd

Lecznicze pijawki to także doskonały sposób na odmłodzenie. Kobiety na całym świecie z entuzjazmem korzystają z terapii pijawkowej, żeby cofnąć upływ lat. Lecznicze pijawki bowiem stosowane są do redukcji zmarszczek, trądziku oraz wielu innych schorzeń skórnych. Ponadto skuteczne są w eliminacji cellulitu. Poprawiają napięcie skóry, modelują ją – co sprawia, że nasza cera, piersi i pośladki są jędrne, gładkie i ponętne.

Przed i po zabiegu z pijawkami musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Powinniśmy ograniczyć w tym czasie wysiłek fizyczny oraz mocną kawę i herbatę. Przed zabiegiem należy umyć ciało delikatnym, bezzapachowym mydłem. Kobiety w ciąży i dzieci do 10 roku życia bezwzględnie nie mogą korzystać z tego typu terapii. Pamiętajmy, by na pierwszą konsultację ze specjalistą zabrać ze sobą dokumentację medyczną, by móc ustalić przebieg terapii.

Dodaj komentarz