Dzieci tak szybko rosną, że wymiana mebli i łóżka do spania jest niezbędna co kilka lat. Nie mówiąc już o pościeli, kołdrze, ubraniach czy butach, z których pociecha wyrasta równie szybko. Dlatego dzisiaj podpowiemy, jak urządzić maluchowi część sypialną w jego pokoju, by mogła posłużyć mu jak najdłużej.

Przemeblowanie pokoju dziecięcego

Chcąc wydzielić dziecku strefę do snu, warto przeorganizować jego pokój. W tym celu możesz poprzestawiać meble tak, by łóżko dało się odgrodzić, np. ścianką z płyty g-k albo, by po prostu znajdowało się w ciemniejszym miejscu pokoju, niż np. biurko lub stolik, przy którym dziecko się bawi. W części sypialnej najważniejsze jest porządne łóżko. Ważne, by kupić takie, które rośnie razem z dzieckiem. W sklepach znajdziesz ich mnóstwo. Niektóre mają barierki, co oznacza, że takie łóżko kupujesz wcześniej, a dziecko może na nim spać nawet do wieku nastoletniego.

Pościel dla dziecka

Wielu rodziców daje się zwieść i za namową swoich dzieci kupuje im pościel z motywami bajkowymi. Z jednej strony dziecko śpi z ulubionymi bohaterami, co może ułatwiać mu zasypianie. Z drugiej natomiast, cena takiej pościeli jest wysoka, nie zawsze materiał jest wykonany z naprawdę naturalnych tkanin, więc nie jest zdrowy dla dziecka.

Warto przejrzeć zawartość bieliźniarki i sprawdzić, czy wszystkie tekstylia, których używamy zarówno w swojej, jak i w dziecięcej sypialni, są z bawełny, lnu, jedwabiu lub flaneli. Jeśli nie, dobrze jest powoli zastępować je takimi właśnie pościelami.

Kołdry i poduszki

Poduszka dla dziecka powinna być dopasowana do wielkości głowy. Nie może być za niska ani za wysoka. Kupując poduszki zwraca uwagę na ich wypełnienie. Najlepiej, by było naturalne z puchu albo pierza. Jeśli chodzi o kołdry, dla większego dziecka nie warto kupować małej, ponieważ szybko z niej wyrośnie. Kołdra 140×200 będzie idealna, ponieważ posłuży na kilka lat. W przypadku kołder wypełnienie także jest bardzo istotne.

Wysokiej jakości kołdry i poduszki możesz znaleźć w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/. Ponadto kupisz tam również naturalne tekstylia, meble do sypialni i wysokiej jakości materace.

Dodaj komentarz