By zapewnić dziecku możliwie najlepsze warunki muzycznego rozwoju warto zadbać o odpowiedni instrument, dzięki któremu nabierze ono właściwych nawyków w trakcie gry, wypracuje odpowiednią technikę i pokocha grę na pianinie.

W niniejszym tekście przedstawiamy Państwu trzy wyselekcjonowane modele pianin cyfrowych – każdy z nich cechuje się wysoką jakością wykonania w stosunku do danej póki cenowej oraz spełnia wymogi profesjonalnych szkół muzycznych w kwestii właściwej mechaniki i akcji klawiatury.

Yamaha P-115 – pianino cyfrowe w przystępnej cenie

Yamaha P-115 to instrument o dobrej jakości mechanice, ładnym brzmieniu i wysokim poziomie funkcjonalności. Yamaha P-115 to model w pełni kompatybilny z urządzeniami iOS, co umożliwia rozszerzenie jego możliwości o dodatkowe funkcje. O nabranie właściwej techniki dba odpowiednia akcja klawiatury instrumentu – Graded Hammer Standard (GHS). W przypadku tego typu klawiatury klawisze ważone są w analogiczny sposób, jak ma to miejsce w przypadku klawiatury pianina akustycznego – klawisze odpowiedzialne za niższe dźwięki są odpowiednio cięższe, natomiast wyższe lżejsze. Technologia próbkowania Pure CF Sound Engine zapewnia natomiast najwyższą jakość dostępnych w instrumencie brzmień.

Kawai KDP90 – nowoczesne pianino cyfrowe o wyglądzie pianina akustycznego

Kawai KDP90 łączy w sobie wszystko to, co najlepsze – znakomite brzmienie, funkcjonalność i wysoką jakość wykonania, a to wszystko w przystępnej cenie. Obecna w modelu Kawai KDP90 akcja klawiatury Advanced Hammer Action IV-F zapewnia bardzo naturalną, płynną mechanikę i wysoki poziom kontroli niezależnie od dynamiki. Pianino dysponuje zbiorem próbek dźwiękowych m. in. słynnego fortepianu koncertowego Kawai EX. Kawai KDP90 to ponadto instrument znakomicie przystosowany do nauki – wyposażony został w metronom, zestaw utworów dedykowanych do nauki oraz dwa gniazdka słuchawkowe.

Yamaha CLP-625 – profesjonalne pianino cyfrowe dla wymagający

Yamaha CLP-625 to wysokiej klasy instrument o zawodowych brzmieniach i świetnej prezencji. Niezwykle naturalna mechanika klawiatury Graded Hammer 3 (GH3) sprawia, że przesiadając się z Yamaha CLP-625 na pianino, bądź fortepian akustyczny nie odczujemy prawie żadnej różnicy. Poza realistycznym ważeniem klawiszy każdy z nich został pokryty specjalną powierzchnią zapobiegającą ślizganiu się palców w trakcie gry.

Dodaj komentarz