Każdy marzy o tym, aby posiadać swojego wiernego, czworonożnego przyjaciela. Gdy już się pojawia trzeba dbać nie tylko o niego, ale także o to co je oraz jaka jest jego kondycja. Nie można jednak w tym wszystkim zapomnieć o tym, że zwierzęta, podobnie jak i ludzie, potrzebują rozrywki i towarzystwa. Dlatego też tak ważne jest umiejętne wykorzystanie wspólnego czasu.

Miasta wychodzą naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców stwarzając różne miejsca, które pozwalają im na spędzanie wolnych chwil. Wśród nich są parki dla psów oraz specjalne place zabaw. Jak z nich korzystać? Czy faktycznie są tak dobrze przygotowane dla czworonożnych członków rodziny?

Przeczytaj artykuł: http://gamering.pl/pies-i-nowe-technologie/

Place zabaw najczęściej są wyposażone w specjalne wybiegi, dzięki którym psy mogą wyhasać się do woli. Powierzchnie są naprawdę dużych rozmiarów. Ponadto się ogrodzone, monitorowane i wyposażone w pisuary dla psów, a także zabawki w terenie. Najczęściej są wyposażone w slalomy, kładki, zjeżdżalnie, tuby oraz drążki do skoków. Dodatkowo na terenie placów zabaw znajdują się podajniki z przygotowanymi już torebkami, które służą sprzątaniu psich odchodów. Znajdzie się też miejsca dla znużonych właścicieli – mogą odpocząć na ławach czy schować się pod zadaszeniem przed deszczem. W niektórych miejscach można też spotkać weterynarzy, którzy udziela darmowych, specjalistycznych porad.

Sprawdź również karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj artykuł o korzyściach płynących ze stosowania karmy bezzbożowej:

Parki z kolei pełnią rolę miejsca, gdzie pies może spokojnie spacerować ze swoim właścicielem. Nie musi się obawiać ataków ze strony innych czworonogów. Dodatkowo ma szansę pobiegać po ogromnej przestrzeni, gdzie nic nie będzie go rozpraszało oraz ograniczało. Obecność wielu zielonych drzew wspomoże pracę płuc oraz całego organizmu psa. Kolejnym atutem tych miejsc jest możliwość nauki podstawowych zachowań wskutek zastosowania tresury. Ale także zobaczenie pokazów czy wzięcia udziału w dodatkowych szkoleniach dla pupili i ich właścicieli.

Więcej na temat tego jakie zabawy najbardziej podobają się czworonożnym przyjaciołom można przeczytać na https://sklepzkarmami.pl/poradnik/wakacje-i-pies/.

Dodaj komentarz