300 złotych, które rodzice otrzymają na wyprawkę szkolną swojego dziecka zgodnie z programem „Dobry start”, to tylko „kropla w morzu potrzeb”? Okazuje się, że rzeczywiście może tak być, bo przecież wszystkie niezbędne akcesoria to wydatek rzędu nawet 1 000 złotych. Nie wszystkich jednak stać na takie zakupy, tym bardziej że koszty tej wysokości trzeba ponieść jednorazowo. Do dlatego coraz częściej rodzice decydują się na otrzymanie zewnętrznego wsparcia finansowego ze strony banków. Zobacz, jakie oferty przygotowały te instytucje.
Oferty bankowe na szkolną wyprawkę
Zainteresowanie zobowiązaniami kredytowymi, które dedykowane są rodzicom uczniów, wzrasta pod koniec wakacji. To właśnie wtedy realizujemy pierwsze zakupy akcesoriów szkolnych. Sam plecak to wydatek rzędu 200-300 złotych. Strój na W-F kosztuje jakieś 50 złotych, tyle samo kapcie i worek. Trzeba jeszcze wydać na piórnik, długopisy, flamastry, farby i plasteliny. Sporym wydatkiem są też zeszyty, bloki, papiery kolorowe, ryzy papieru czy okładki.
Banki doskonale znają potrzeby finansowe rodziców uczniów. W swojej ofercie mają co najmniej kilka dedykowanych produktów. Przyszli kredytobiorcy mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel, kredyt celowy, zwiększać limity karty kredytowej albo zdecydować się na tzw. kredyt odnawialny. Okazuje się, że największą popularnością cieszą się dzisiaj kredyty celowe. Wszystko dlatego, że są najtańsze. Warto poznać szczegóły.
Kredyt gotówkowy z określeniem celu
Największym zainteresowaniem cieszy się kredyt gotówkowy, w przypadku którego bank żąda określenia konkretnego celu. To tzw. kredyt celowy, który wiąże się z licznymi ograniczeniami, ale też mnóstwem korzyści. Rzeczywiście kredytobiorca musi wskazać cel zaciągania kredytu, a nawet udokumentować jego nabycie, jednak w zamian może liczyć na bardziej dogodne warunki kredytowe.
Banki w zamian za takie ograniczenia oferują niższe oprocentowanie i niższe koszty okołokredytowe, w tym na przykład brak pobierania prowizji za uruchomienie takiego zobowiązania. Kredyt gotówkowy tego rodzaju jest też niezwykle elastyczny. To kredytobiorca może określać długość trwania umowy kredytowej, dzięki czemu dopasowuje wysokość rat. Najlepsze banki oferują też rabaty na zakupy u swoich biznesowych partnerów. Patrząc na wyprawkę szkolną, może być to naprawdę spora ulga.
Jak zaciągnąć kredyt celowy?
Procedura zaciągania zobowiązania, jakim jest kredyt gotówkowy z określeniem celu, jest identyczna, jak w przypadku innego rodzaju kredytów. Bank wylicza zdolność kredytową na podstawie osiąganych przez potencjalnego kredytobiorcę dochodów. Wniosek o kredyt celowy na wyprawkę szkolną można zaś złożyć tradycyjnie w oddziałach banków, przez telefon albo drogą internetową. Jest to możliwe przy wykorzystaniu dedykowanej platformy, jaka dostępna jest w panelu bankowego konta online albo poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie www banku.