Trwa V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Jego adresaci to gimnazjaliści z całej Polski. Projekt ten poprawia i zmienia nawyki żywieniowe. Do tej pory swoje uczestnictwo potwierdziło aż 44% polskich szkół gimnazjalnych! Pozostałe w dalszym ciągu mogą zawalczyć o zdrowie swoich uczniów i wziąć udział w programie. Wystarczy zgłosić się po bezpłatny zestaw edukacyjny.

Uczymy zdrowego odżywiania
Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest dostarczenie prawidłowych wzorców dotyczących odżywiania. O tym jak ważne jest kształtowanie świadomych nawyków już na poziomie gimnazjum, świadczy liczba zgłoszeń w tej edycji. Dotychczas swój udział potwierdziło 3258 placówek z całej Polski, zgłaszając łącznie 4792 klasy, czyli blisko 150 tysięcy uczniów!

Co zrobić, by wziąć udział w programie?
Zgłoszenie jest banalnie proste. Nauczyciel gimnazjum musi wypełnić jedynie formularz na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Następnie w przeciągu kilku dni na szkolny adres zostaną przesłane materiały dydaktyczne przygotowane przez grono specjalistów zajmujących się tematyką żywienia. Dzięki nim można przeprowadzić lekcję w trzech klasach. W skład zestawów edukacyjnych wchodzą między innymi: przykładowe scenariusze lekcji dla nauczycieli, książeczki z przepisami kulinarnymi dla uczniów czy plansze informacyjne, które można wykorzystać na szkolnych korytarzach.

Smaczny konkurs
Program „Żyj smacznie i zdrowo” to nie tylko edukacyjne przedsięwzięcie niosące wymierne korzyści zdrowotne, ale także świetna zabawa i szansa na sprawdzenie kreatywności polskich gimnazjalistów. Wystarczy wziąć udział w nieobowiązkowym konkursie. Najpierw nauczyciele wraz z uczniami muszą zorganizować ciekawe wydarzenie społeczne powiązane z ideą programu. Następnie zdjęcia dokumentujące wydarzenie wraz z opisem należy załączyć do zgłoszenia konkursowego na stronie internetowej programu.

Dla najlepszych nagrody
Do wygrania są cenne nagrody: laptopy i tablice multimedialne wraz z rzutnikami. Zwycięska drużyna otrzyma wyposażenie do klasy multimedialnej. Ponadto zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Warszawy, gdzie cała klasa będzie mogła wziąć udział w profesjonalnych warsztatach kulinarnych, ucząc się w praktyce jak jeść smacznie i zdrowo. Kolejna nagroda w konkursie dla wyróżnionych autorów prac konkursowych to odwiedziny organizatorów programu i tancerzy popularnego telewizyjnego show „You Can Dance. Po prostu tańcz”. Ich wizyta będzie więc mariażem porad dietetycznych i tanecznych, a podsumowaniem będzie oczywiście rozdanie nagród i dyplomów.

By Milo

Dodaj komentarz