Wyobraź sobie, że upragnione wakacje spędzasz na nudnych zajęciach językowych w niewygodnych ławkach szkolnych. Utknąłeś właśnie nad kolejną listą słówek do wkucia i nie ma szans na wagary, bo przecież rodzice załatwili Ci najlepszy kurs językowy, jaki tylko udało im się znaleźć. Za oknem lato w pełni, chciałoby się opalać, jeść lody, biegać po mieście, pływać, spędzać czas ze znajomymi, odkrywać nowe miejsca i odpocząć wreszcie od nauki. A może by tak jednak gdzieś wyjechać…?

To teraz pomyśl, że jesteś gdzieś za granicą. W Cambridge, w Brighton, Londynie lub na Malcie. Otaczają Cię życzliwi, otwarci ludzie, możesz do woli poznawać niesamowite miejsca, masz szanse na ciekawe znajomości i wreszcie nie musisz wkuwać, bo używasz obcego języka w codziennych sytuacjach. Brzmi dużo lepiej, prawda?

Kurs języka angielskiego za granicą daje szansę młodym ludziom, którzy chcą mieć stały kontakt z językiem i posługiwać się nim na co dzień. To pomaga przełamać barierę mówienia, jaka często pojawia się w trakcie klasycznej nauki obcego języka w szkole oraz inspiruje do rozwijania swoich umiejętności, aby mówić bezbłędnie i coraz płynniej. Zajęcia prowadzone są dynamicznie, każdy bierze w nich czynny udział. Pieczę nad młodzieżą sprawuje wykwalifikowana kadra native speakerów, a tworzone grupy są międzynarodowe.

Ponadto, korzystając z kursu za granicą, uczestnicy spędzają aktywnie czas, biorąc udział w zajęciach sportowych, rozrywkowych czy interesujących wycieczkach. Mogą poznać obcokrajowców, z którymi są zakwaterowani oraz zaznajomić się z kulturą i obyczajami kraju, do którego przyjechali.

Wyjazd do miejsca, którego nie znamy, z ludźmi, których nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji widzieć, to dość ekstremalny sposób spędzenia czasu. Jednak kurs językowy za granicą to przede wszystkim możliwość rozwijania swojej osobowości poprzez nabycie pewności siebie i naukę samodzielności. Każdy z uczestników wróci do domu bogatszy o doświadczenia i wspomnienia, które zostaną w pamięci na dłużej i zaprocentują w przyszłości.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że kurs języka angielskiego za granicą otwiera drzwi do studiowania w krajach całej Europy, a co za tym idzie – do zdobywania edukacji na najwyższym poziomie, na najlepszych uniwersytetach naszego kontynentu.

Wracasz do domu po odbytym kursie. Nie dość, że poprawiłeś swoją znajomość angielskiego, to jeszcze masz masę zdjęć, nawiązałeś nowe znajomości, z którymi będziesz utrzymywał kontakt i już nie boisz się normalnych lekcji w szkole, bo dogadywałeś się przecież z rodowitymi Anglikami czy Maltańczykami. To był niezapomniany i owocnej spędzony, wakacyjny czas!

Dodaj komentarz