Urodziny są dla dziecka bardzo ważnym i długo wyczekiwanym dniem. Aby nie zawieść oczekiwań swojej pociechy, rodzice stają przed ważnym zadaniem, jakim jest organizacja przyjęcia urodzinowego. O ile samo świętowanie w gronie rodziny to czas radości i zabawy, o tyle przygotowanie uroczystości może przysporzyć nam niemało zmartwień. Wybór prezentu, miejsca imprezy czy poczęstunku to czynności, na które często brakuje pomysłu oraz czasu. Zabiegani rodzice mogą jednak skorzystać ze sprawdzonych rad i wskazówek, dzięki którym urodziny ich dziecka będą niezapomnianym i radosnym przeżyciem.

Wybierz odpowiednie miejsce

Kinderbal, czyli przyjęcie urodzinowe dla dziecka, można zorganizować zarówno we własnym domu, jak i w wynajętej restauracji czy sali zabaw. Powierzenie organizacji urodzin w ręce profesjonalistów to spora wygoda i oszczędność czasu. Rodzice, którzy nie muszą martwić się o przebieg imprezy, mogą ze spokojem obserwować radość swojego dziecka i sami oddać się urodzinowej zabawie.

Druga opcja, wymagająca większej ilości wysiłku, to samodzielna organizacja przyjęcia. Jedną z jej zalet jest oczywiście mniejszy koszt finansowy. Planowanie uroczystości może być również świetną okazją do okazania dziecku naszego zaangażowania oraz do kreatywnego spędzenia czasu z naszą pociechą. Przygotowanie niezapomnianych urodzin wymaga podjęcia odpowiednich kroków – od udekorowania miejsca imprezy, po wybór urodzinowego menu. Proces ten może być bardzo radosny i emocjonujący, zwłaszcza jeśli z pozytywnym nastawieniem przyłączy się do niego cała rodzina.

Urodzinowe dekoracje

Podstawowym rekwizytem, za pomocą którego udekorujemy nasz dom, są oczywiście kolorowe balony dostępne w niezliczonych kolorach, wzorach i kształtach. Ściany warto ozdobić specjalnymi plakatami, które mocujemy przy pomocy taśmy klejącej lub naklejek. W sklepach znaleźć można gotowe dekoracje ścienne, które przedstawiają m.in. bohaterów bajek czy filmów animowanych. Dzięki nim nasz dom zmieni się nie do poznania! Innym pomysłem na urodzinowe ozdoby są kolorowe girlandy w kształcie flagi, które zawiesza się pod sufitem. Możemy wypisać na nich imię solenizanta lub życzenia urodzinowe. Spośród wiszących dekoracji godne polecenia są również papierowe lampiony, rozety czy spiralnie skręcane tasiemki.

Nie zapominajmy o urodzinowym stole. Poza słodkościami powinny znaleźć się na nim bajeczne serwetki, plastikowa zastawa, a także kolorowy obrusik. Stół można dodatkowo posypać konfetti.

Urodzinowe zabawy

Przepiękne dekoracje to nie wszystko. Kluczem do udanego przyjęcia urodzinowego są oczywiście odpowiednie zabawy, które nie pozwolą się nudzić naszym małym gościom. Tutaj z pomocą przychodzi Internet, który jest skarbnicą gotowych scenariuszy i pomysłów na zapewnienie znakomitej rozrywki.

Gry powinny być dopasowane do wieku uczestników imprezy. W przypadku starszych dzieci świetnym pomysłem są gry planszowe, a także zabawy ruchowe: mini-koszykówka, rzucanie piłeczką do tarczy czy skoki w worku. Młodsze dzieci z pewnością będą zachwycone pokazem puszczania baniek mydlanych. Jeśli organizujemy przyjęcie na świeżym powietrzu, możemy zbudować domek, w którym umieścimy poduszki, materace i zabawki. Alternatywą dla domku są różnego rodzaju namioty zabaw, zamki czy okręty pirackie, które możemy wypożyczyć na czas przyjęcia urodzinowego.

Pyszności dla małych gości

Kluczowym elementem przyjęcia urodzinowego jest oczywiście tort. Idealne ciasto powinno zachwycać nie tylko smakiem, lecz również wyglądem. Obecnie wielu rodziców rezygnuje z samodzielnego pieczenia tortu i decyduje się na jego zakup. Przed wyborem tego urodzinowego ciasta warto dokładnie zapoznać się z ofertą wybranej cukierni. Wiele firm – jak na przykład Cukiernia Camargo – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując możliwość wyboru i zakupu tortu za pośrednictwem strony internetowej. Repertuar artystycznych tortów jest bardzo bogaty. Do wyboru mamy ciasta o różnych smakach, kolorach i kształtach. Możemy zdecydować się na klasykę – okrągłe ciasto, ozdobione lukrowanymi napisami oraz na przykład postaciami z bajek. Do wyboru mamy jednak bardziej fantazyjne pomysły, zupełnie nietypowe i oryginalne, na przykład torty w kształcie wozu strażackiego, boiska piłkarskiego czy lalki.

Na stronie www.camargo.com.pl dostępne są – poza tortami – również inne słodkie poczęstunki: różnego rodzaju ciasta, wypieki oraz pączki, bez których nie obędzie się żadne przyjęcie urodzinowe.

Dodaj komentarz