Prof. Jerzy Sikora – znany i ceniony śląski ginekolog – będzie kierował Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

O powołaniu prof. Sikory na stanowisko kierownika Centrum zdecydował zarząd Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Konkurs na to stanowisko został ogłoszony na początku kwietnia tego roku. Prof. Sikora objął też stanowisko ordynatora Oddziału Ginekologii i Położnictwa.

– O wyborze prof. Jerzego Sikory zdecydowały jego wiedza, doświadczenie i zdolności organizacyjne. Wizja rozwoju placówki zaprezentowana przez pana profesora była pełna i przekonująca – mówi Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Sikora od 2002 r. był kierownikiem Katedry Perinatologii i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2004 jest prezesem Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.

Prof. Jerzy Sikora zapowiada kontynuację dotychczasowego kierunku rozwoju Centrum, choćby poprzez dalsze promowanie porodów w wodzie, które stają się znakiem firmowym tej placówki. – Będziemy poszerzać naszą ofertę, np. poprzez poradnię kardiologiczną dla kobiet w ciąży czy poradnię uroginekologiczną. Już wkrótce pacjentki Centrum będą mogły skorzystać z innowacyjnych metod leczenia i diagnostyki, takich jak telemedycyna czy nowoczesna diagnostyka obrazowa w ginekologii. Znam możliwości tutejszego zespołu, nasi lekarze są chętni do rozwoju, maja zielone światło dla pracy naukowej i wdrażania nowoczesnych technik medycznych – zapowiada prof. Jerzy Sikora.

Prezes Mariusz Wójtowicz podkreśla, że zmiany kadrowe w Centrum to kolejny krok na drodze uczynienia z Zabrza wiodącego na południu Polski ośrodka ginekologiczno-położniczego. – Mamy wspaniały budynek, zespół zdolnych lekarzy i pielęgniarek, życzliwość właściciela, czyli władz miasta z panią prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik na czele. Naszym celem są najwyższej jakości usługi ginekologiczno-położnicze i zadowolenie naszych pacjentek. Będziemy dążyć do uzyskania przez Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka II stopnia referencyjności, a docelowo III stopnia – zapowiada prezes Mariusz Wójtowicz.

By Mistery

Dodaj komentarz