Nauczyciele, mimo najlepszych chęci, często borykają się z brakiem odpowiednich narzędzi i pomocy naukowych. Są przeciążeni czasowo i po godzinach przygotowują scenariusze lekcyjne realizujące założenia programu. Bardzo pomocne w pracy szkolnej mogą okazać się zestawy klasowe Funiversity. Pakiety zwierają propozycje zajęć i niezbędne do ich przeprowadzenia materiały.

Funiversity działa w dziedzinie wszechstronnie rozwijających zabaw, między innymi z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Do oferty warsztatów, pokazów, zabaw urodzinowych i zabawek edukacyjnych, dołączyły teraz naukowe zestawy klasowe. To autorski produkt Funiversity opracowany z myślą o pedagogach chcących w sposób jeszcze ciekawszy i bardziej urozmaicony prowadzić lekcje i uczyć dzieci.

Zestawom klasowym Funiversity przyświeca filozofia: Zrobię! i Wiem! Uczniowie sami przeprowadzają doświadczenia naukowe rozwijając umiejętności manualne i poznawcze. Poszukują odpowiedzi na zadane problemy i poszerzają swoją wiedzę na temat otaczającego ich świata.

Każdy zestaw zawiera materiały niezbędne do wykonania wielu wersji eksperymentu: substancje chemiczne, podkładki, mieszadełka, naczynka, fartuchy ochronne, kolorowe karty pracy, które w postaci graficznej utrwalają temat i stanowią zapis obserwacji eksperymentu oraz zestaw nauczycielski z instrukcją i scenariuszem zajęć. Scenariusze zostały opracowane w tak, by w łatwy sposób można je było modyfikować i rozszerzać.

Aktualnie dostępnych jest dziesięć zestawów klasowych Funiersity: FUN blob, FUN bow, FUN goo, FUN snow, FUN zaur, FUN cell, FUN bot, FUN air, FUN beads i FUN dive.

By Milo

Dodaj komentarz