Okna oraz drzwi balkonowe, to najczęstsze drogi, którymi włamywacz dostaje się do okradanego domy bądź mieszkania. Jeżeli nie są odpowiednio zabezpieczone – rabuś bez problemu znajdzie się w środku i może pozbawić nas cennych przedmiotów, które zabierze ze sobą. Są jednak sposoby na to, aby zabezpieczyć okna i nie martwić się, kiedy musimy zostawić bez opieki nasz dom bądź lokum nawet na kilka dni, bądź tygodni. 

Zabezpieczenia przed kradzieżą

Aktualnie mamy wiele różnych systemów i metod, które mogą uchronić nasz dom czy mieszkanie przed włamywaczem. Niektóre z nich opierają się na skomplikowanych systemach elektronicznych, inne są znacznie prostsze, ale równie skuteczne. Niekiedy wystarczy jednie ogrodzić działkę i zainstalować atrapy kamer, by skutecznie wystraszyć rabusia. Niektórzy decydują się trzymać na posesji psa obronnego. Alarmy można natomiast instalować w różnych miejscach – przy bramach, wejściach, drzwiach balkonowych czy właśnie w oknach. Każdy sposób jest dobry, o ile jest skuteczny.  Warto wykorzystać więcej niż jeden alarm przeciwwłamaniowy, aby zabezpieczyć się przed włamaniem.

Jak zabezpieczyć okna przed włamywaczami?

Okna Częstochowa powinny być odpowiednio zabezpieczone nawet wtedy, gdy większość czasu spędzamy w domu. Jakie systemy alarmowe wybrać? Najmniej atrakcyjnym sposobem jest zainstalowanie w oknie metalowych krat. Niektóre z nich może i nie wyglądają źle, ale na pewno odbierają przyjemność oglądania tego, co dzieje się poza domem. 

Lepszym wyjściem jest wybór rolet antywłamaniowych, które zamykamy wraz z opuszczeniem lokalu. Rolety pomagają też w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz, a to okazuje się zbawienne w bardzo gorące dni.

Kontraktony są trzecim, równie popularnym rozwiązaniem. To nic innego jak specjalne czujniki, które instaluje się w wewnętrznej ramie. Złodziej nawet nie spodziewa się ich obecności. Magnetyczne czujniki wykrywają próbę otworzenia okna i skutecznie uruchamiają alarm. 

Więcej informacji o oknach do domu znajdziesz na stronie: http://dwd.pl

Dodaj komentarz