Gdy byliśmy małymi dziećmi, otrzymaliśmy od naszych rodziców cudowne pamiątki w postaci medalików z Matką Boską lub też świętymi. Rodzice chcieli, żeby czuwała nad nami Najświętsza Maria Panna oraz Jezus Chrystus. My także obdarowujemy nasze dzieci taki samymi drobiazgami, ponieważ również pragniemy, żeby nasze pociechy były pod szczególną opieką. Specjalnymi okazjami, na których możemy podarować taki prezent, są chrzciny, I Komunia Św., bierzmowanie oraz ślub.

Dziadkowie na pewno przy narodzinach wnuczka zdecydują się na obrazek Anioła nad kładką. Można go powiesić nad łóżeczkiem dziecka i będzie roztaczał on nad maluszkiem opiekę i pozytywną energię. Do drobiazgu dołączona jest również podpórka, dzięki której możemy postawić go na komodzie. Na ślubie warto obdarować Parę Młodą obrazkiem z wizerunkiem Św. Rodziny, ponieważ zapewni on pomyślność nowemu małżeństwu. Dodatkowo można zamówić metalizowaną plakietkę z wygrawerowanymi życzeniami, która będzie upamiętniać ten szczególny dzień.

Obrazki srebrne to przede wszystkim kunsztownie wykonane przedmioty i stanowią ozdobę każdego domu. Wspaniałym prezentem są także, już wspomniane, medaliki srebrne, które nosimy zawsze przy sobie. Zwyczajowo pierwszy medalik z Matką Boską dziecko otrzymuje na chrzcinach od matki chrzestnej. Medaliki są szczególnymi upominkami, a różnorodność wzorów oraz kształtów pozwala nam na wybranie najbardziej zgodnego z naszymi upodobaniami. Dewocjonalia to wyjątkowe przedmioty, które oprócz zewnętrznego piękna, emanują ciepłem i bożą miłością.

Dodaj komentarz