Przychodzi taki czas, kiedy dziecko osiąga wystarczający wiek, aby mogło uczęszczać do przedszkola. Okazuje się, że decyzja o zapisaniu malucha do wspomnianej placówki jest bardziej odpowiedzialna niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Przedszkole to pierwsza instytucja, która może kształtować osobowość dzieci i która w dużym stopniu pozostanie w ich pamięci. Warto jednak poświęcić dużo uwagi, aby wybrać jak najlepszą placówkę, która zapewni dziecku właściwy rozwój zarówno pod względem edukacyjnym jak i społecznym.

Dlaczego warto wysłać malca do przedszkola

Istnieje wiele kwestii, przemawiających za tym, że warto wysłać malca do przedszkola. Przede wszystkim zagwarantuje to rodzicom większą swobodę i nieco luźniejszy grafik dnia. Poza tym, przedszkole ma ogromny wpływ na charakter dziecka. Codzienne przebywanie z rówieśnikami, uczy komunikacji, poszerza zasób słownictwa, pobudza wyobraźnię, uczy dzielenia się, czekania na swoją kolej czy nawiązywania nowych znajomości. Większość ze wspomnianych kwestii jest istotna zwłaszcza w przypadku jedynaków. Dzięki przedszkolu, dziecko już w najmłodszym okresie swojego życia będzie poznawało umiejętność pisania, rysowania, a nawet mówienia w języku obcym. Ponadto, zabawy na dworze oraz stały kontakt z innymi dziećmi wykreują większą odporność malucha na różnego rodzaju zarazki czy bakterie.

Przewaga przedszkoli prywatnych nad państwowymi

Podczas wyboru przedszkola, stajemy przed trudnym zadaniem. W pierwszej kolejności, musimy określić, czy lepszą decyzją będzie przedszkole prywatne czy państwowe. Pokaźna liczba argumentów, przemawia za tym, że zdecydowanie lepszą opcją będzie przedszkole prywatne. Przede wszystkim, gwarantuje ono, że towarzystwo w jakim będzie przebywało dziecko, nie będzie stanowiło dla pociechy żadnego zagrożenia. Przedszkole prywatne to z reguły wybór dobrze prosperujących, ułożonych rodzin, co sprawia, że maluch będzie przyjaźnił się z dobrze wychowanymi dziećmi. Kolejną kwestią jest personel. Wiadomo, że przedszkole prywatne posiada większy budżet, który może poświęcić pracownikom. Z tego powodu wybiera tylko najlepszych opiekunów, stosujących doskonałe techniki nauczania i cechujących się właściwym podejściem do dzieci. To bardzo istotna kwestia, gdyż pani przedszkolanka będzie przez kilka godzin zastępowała dzieciom mamę. Odpowiedni personel nie tylko uczy dzieci pisania, rysowania czy śpiewu, ale także wychowuje dzieci. Zwraca uwagę na to, aby żadne z podopiecznych nie zachowywało się agresywnie czy egoistycznie względem kolegów. Poza tym, grupy w przedszkolach prywatnych są mniej liczne, dzięki czemu na każdym z dzieci poświęcona jest większa uwaga. Dodatkową zaletą jest fakt większej liczby dodatkowych zajęć. Prywatne przedszkole gwarantuje również mniej problemów związanych z posiłkami. Kucharki gotują na miejscu, co rzadko zdarza się w przypadku przedszkoli państwowych. Dochodzą również kwestie wizualne. Prywatne przedszkole w Konstancinie to budynek utrzymany w miłej dla  oka architekturze, z pięknym, dużym ogrodem, zapewniającym dzieciom doskonałe miejsce do zabawy na świeżym powietrzu.

Wybór odpowiedniego przedszkola to ważna decyzja, której nie należy bagatelizować. Pamiętajmy, że nie tylko rodzice wpływają na osobowość i charakter dziecka. Poza tym, warto aby już we wczesnym okresie dzieciństwa, maluch miał szansę spędzać niezapomniany czas i nawiązywać przyjaźnie.

Dodaj komentarz