Wybór przedszkola nie jest łatwą sprawą, a duży wybór placówek – jeszcze bardziej go komplikuje i sprawia, że decyzja ta jest jeszcze trudniejsza. W ostatnich latach bardzo popularne stały się placówki dwujęzyczne, czy jest to dobry wybór? Przecież znajomość języków obcych jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, ale to nie za wcześnie dla takiego malucha? 

Przedszkole językowe to inwestycja w przyszłość dziecka!

Przedszkola językowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze, a w każdym mieście otwiera się coraz więcej placówek tego typu. Stojąc przed wyborem odpowiedniego przedszkola dla dziecka, warto więc zastanowić się nad tym językowym. Dlaczego? Bo maluch już od najmłodszych ma okazję osłuchiwać się z językami obcymi. Może się wydawać, że to przecież za dużo dla takiego trzylatka (bo zazwyczaj od tego zaczyna się przedszkolna przygoda) ale nic bardziej mylnego! Przecież w tym wieku, nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ nie polega na wkuwaniu słówek! Dzieciaczki po prostu uczą się poprzez zabawę, a obcojęzyczne słówka wpadają do głowy przy okazji. Przedszkole językowe to też nie tylko języki obce, ale też ogromny wybór różnych zajęć dodatkowych i innych atrakcji. 

Przedszkole językowe – wady i zalety

Placówki językowe najczęściej są prywatne, więc jedyna wada to miesięczne opłaty, które wahają się w granicach 600-1000zł. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to być sporo, to jednak weźmy pod uwagę, że przedszkole publiczne też całkiem darmowe nie jest. Nie raz więc dużo taniej wychodzi nauka w przedszkolu prywatnym, dlatego warto wziąć taką opcję pod uwagę i nie skreślać jej z góry, tylko ze względu na cenę. Przedszkole językowe ma ogrom zalet, przede wszystkim to, że dziecko ma możliwość osłuchania się nie tylko z jednym językiem obcym, ale co najmniej dwoma. Kolejną zaletą prywatnych placówek jest bezpieczeństwo, bo każde przedszkole tego typu posiada własny monitoring oraz system zabezpieczeń, który uniemożliwia wejście osobom nieupoważnionym. Co jeszcze można dodać? całoroczny dostęp to też ogromny plus, bo prywatne placówki nie mają wakacyjnej przerwy. 


Dodaj komentarz