Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, każdy chce zapewnić mu jak najlepszy start w przyszłość, dlatego też posyłają swe maluchy na różne kursy czy dodatkowe zajęcia. Nikogo też już nie widzi fakt, że również nauka języka angielskiego zaczyna się już wcześniej niż w poprzednich latach. Kiedy więc jest najlepsza pora, aby posłać swoje dziecko na kurs językowy

Kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie nauki w szkole językowej? 

Odpowiedź jest prosta, jak najwcześniej! Dużo placówek ma w swojej ofercie już kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ dla niemowląt. Ma to same plusy, bo maluch od pierwszych miesięcy ma możliwość osłuchiwania się z językiem obcym, co tylko zaprocentuje w przyszłości. Znając już ten pierwszy język, nauka każdego kolejnego będzie jeszcze łatwiejsza. Pamiętajmy tylko, że nic na siłę! Jeżeli nasz kilkulatek nie wykazuje chęci do nauki, nie interesują go obce słówka i zamiast angielskiego woli piosenki czy wierszyki w swoim ojczystym języku, to wprowadzenie angielskiego trzeba odłożyć na później! Uparcie próbując przekonać dziecko do języka obcego, tylko je zniechęcimy, a przecież nie o to w tym chodzi, prawda? Bo nauka ma się kojarzyć z przyjemnością i dobrą zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. 

O czym trzeba pamiętać ucząc dziecko języka angielskiego? 

Jeżeli już zdecydowaliśmy się zapisać naszego kilkulatka na kurs, zajęcia mu się podobają i chętnie na nie chodzi, to jednak rodzice muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach! Jakich? 

  • Nauka to nie wyścig! – dużo ludzi patrzy na innych, porównując swoje dziecko z ich pociechami, jest to ogromny błąd! Nauka to nie wyścig, a każdy przyswaja wiedzę inaczej i w innym tempie. Coś co jednym zajmie tydzień, innym może zając miesiąc czy dłużej i nie ma w tym nic złego! Nigdy nie mówmy dziecku, że syn państwa Kowalskich potrafi już to czy tamto, a nasz maluch jeszcze nie. To go tylko zniechęci do dalszej nauki, a przecież nie o to chodzi, prawda? Zamiast porównywać, chwalmy! 
  • Dobry nauczyciel to postawa! – nawet jeżeli znalezienie takiego zajmie nam dużo czasu, to jednak warto to zrobić i wybrać takie osoby, które zmotywują dziecko do nauki. 

Dodaj komentarz