Posadzka żywiczna jest niezwykle popularna w przypadku obiektów przemysłowych. Od pewnego czasu znalazła jednak swoje zastosowanie także jako element wykończenia domów i mieszkań. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat posadzki żywicznej, jeśli planujesz użyć jej w swoim domowym zaciszu. 

Idealne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach

Posadzka żywiczna to idealne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych oraz industrialnych wnętrz. Jej główna zaleta? Wykończenie na wysoki połysk, które doda Twojemu salonowi lub jadalni jeszcze więcej przestrzeni. Co więcej, w odróżnieniu od innych posadzek, nie posiada nieestetycznych łączeń i jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu pokój wygląda na większy, ponieważ światło odbija się od podłoża i w naturalny sposób rozjaśnia wnętrze. 

Jednak posadzka żywiczna jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się idealnie nie tylko w przypadku stylu nowoczesnego. Świetnie łączy się z betonem czy szkłem. Równocześnie będzie idealnym dodatkiem do drewna oraz wykończenia wnętrz w stylu klasycznym. 

Planujesz zmianę wystroju swojego salonu? Z posadzką żywiczną będzie to niezwykle proste. Dlaczego? Jeśli planujemy remont naszego wnętrza, nie musimy pozbywać się żywicznego podłoża. Z powodzeniem możemy przykryć je wykładziną, dywanami, a nawet panelami ‒ zyskamy dzięki temu dodatkową warstwę izolacyjną, która skutecznie ochroni nas przed zimnem.

Posadzka żywiczna ‒ rozwiązanie dla alergików

Jeśli w Twoim domu mieszkają alergicy, posadzka żywiczna może okazać się idealnym rozwiązaniem. Ze względu na brak łączeń, nie gromadzi się w niej kurz ani roztocza szkodliwe dla osób zmagających się z alergią.

Jej kolejną zaletą jest niezwykła łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Wybierając tak trwały materiał, jakim jest posadzka żywiczna, do jej czyszczenia możemy zastosować silniejsze środki czyszczące, które skutecznie poradzą sobie z bakteriami i zarazkami, ale równocześnie nie zniszczą powierzchni posadzki. 

Więcej informacji oraz szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz