Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie Twoje dziecko najbardziej lubi się bawić? Niezależnie, jaki jest to pokój, najprawdopodobniej najczęstszą odpowiedzią będzie – podłoga! Dzieci nie dosięgają często do różnych mebli, natomiast wejście na kanapę może stanowić dla nich problem. Dowiedz się, jaki rodzaj podłoża wybrać, aby Twoje dziecko mogło się na nim bezpiecznie bawić!

Dywan w pokoju dziecka – czy to dobry pomysł? 

Miękkie podłoże – tak, to bardzo dobre wyjście, jednak musimy pamiętać, że dywan to także siedlisko kurzu. Wiele dzieci jest bardzo wrażliwych na roztocza, dlatego trzeba pamiętać, że decydując się na dywan w pokoju maleństwa nie mamy pewności, że z czasem nie będziemy musieli z niego zrezygnować.

Dywan powinien być również stale odkurzany i czyszczony – nie można używać przy tym zbyt silnych detergentów, na które wiele dzieci jest uczulonych. Aby nie dokładać sobie zbędnego kłopotu – lepiej jest postawić na dywany o mniejszych wymiarach, niekoniecznie kupować wykładziny dywanowe. Znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości niewielką powierzchnię.

Przyjazne podłoże

Oczywiście w pokoju dziecka można użyć bardzo różnych materiałów, jednak głównym wyznacznikiem powinna być ich nietoksyczność. Jeżeli wybieramy naturalne drewno – zwróćmy uwagę na skład lakieru, ponieważ ten zawiera często szkodliwe dla zdrowia składniki. Inną alternatywą jest wykorzystanie winylowych paneli. Nie trzeba zabezpieczać ich lakierem, natomiast można wybrać wzór imitujący drewno. 

Panele winylowe Częstochowa – nie są kłopotliwe w montażu, dlatego sprawdzą się w przypadku naprawdę szybkiego remontu. Są także trwałe i odporne na wilgoć, dlatego nie musisz się obawiać, jeżeli podczas codziennych zabaw Twoja pociecha wyleje na nie wodę. Ich czyszczenie jest proste i przyjemne – wystarczy użyć wody w połączeniu z bardzo delikatnym detergentem. 

Winylowe panele nie są chłodne w dotyku, natomiast dla komfortu można położyć je na ogrzewanie podłogowe. Aranżacje z wykorzystaniem paneli winylowych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl