Wiele osób czasami ma uczucie niedrożności nosa. Pojawia się katar, mamy wrażenie, że częściej chorujemy, cały czas coś nas drapie w nosie. Chociaż objawy się są bardzo poważne, to jednak nam przeszkadzają. Często ich przyczyną jest…

Wysuszona śluzówka nosa

Dość wiele osób cierpi dzisiaj na syndrom suchego nosa. Jego przyczyną jest właśnie wysuszenie błony śluzowej jamy nosowej, zaś konsekwencją przykre dolegliwości. Jakie? Przede wszystkim jest to właśnie uczucie niedrożnego nosa, jego obrzęk i zaczerwienienie, katar. To jednak nie wszystko.

Często powyższym objawom towarzyszy jeszcze delikatne krwawienie z nosa, częste infekcje. Pojawiają się także objawy ogólne takie jak: problemy ze snem, chrapanie, zmęczenie czy bóle głowy.

Co wysusza śluzówkę nosa?

Jakie są przyczyny tego przykrego syndromu? Jest ich wiele i należy wspomnieć, że najczęściej to właśnie ich nałożenie się na siebie powoduje wystąpienie objawów. Najczęściej czynnikiem sprawczym jest suche powietrze, którym oddychamy zimą w przegrzanych pomieszczeniach czy latem, kiedy włączamy klimatyzację.

To jednak nie wszystko. Poważnym czynnikiem, często powodującym wystąpienie syndromu suchego nosa, jest palenie papierosów. Innymi czynnikami mogą być: alergie, kurz, praca ze szkodliwymi czynnikami chemicznymi.

Jak nawilżyć śluzówkę nosa?

Powstaje zatem określić, w jaki sposób możemy zwalczyć te przykre dolegliwości, jeśli już wystąpią. A zatem – przede wszystkim należy przynajmniej zredukować o ile nie wyeliminować działanie szkodliwych czynników. Warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Warto także przebywać jak najkrócej w zadymionych miejscach.

Następnie ulgę przyniosą na niewątpliwie inhalacje wodą z solą i dodatkiem olejków eterycznych. Warto także spojrzeć na preparaty dostępne w aptece. Wśród nich jest Rinozine, sprzedawany jako maść i spray, wyprodukowany na bazie wody i soli morskiej. Udrażnia on nos i redukuje stan zapalny, pomagając w tym celu zwalczyć przykre dolegliwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nawilżaniu śluzówki nosa? Koniecznie przeczytaj artykuł http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/

Dodaj komentarz