Pożyczanie pieniędzy już dawno przestało być powodem do wstydu. Tym bardziej że polskie społeczeństwo w końcu stać na regularne spłacanie rat. Po wsparcie finansowe udajemy się więc nie do rodziny czy przyjaciół, ale do banków i firm pożyczkowych. Te instytucje udzielą nam kredytu lub pożyczki na jasnych zasadach, bez ingerencji w cel takiego zobowiązania. 

Czy wiesz, że co drugi dorosły Polak posiada kredyt? Średnie zadłużenie mieszkańca Polski to około 15 000 złotych. Na szczęście nie mamy zbyt dużych problemów ze spłatą comiesięcznych rat. Jeśli spojrzymy na wszystkich mieszkańców całej Europy, okaże się, że radzimy sobie całkiem nieźle. 

Ostatnia deska ratunku 

Ciekawostką jest to, że pożyczka gotówkowa czy kredyt w banku to zobowiązania, które potrzebne są „na już” tylko w 15% przypadków. Właśnie tylu kredytobiorców i pożyczkobiorców zaciąga je w obliczu tzw. czarnej godziny i niespodziewanych wydatków. Dokładnie tyle samo osób wnioskuje o zewnętrzne wsparcie finansowe w celach oddłużania. 

To dobra informacja, bo świadczy o dobrej kondycji finansowej Polaków. Eksperci rynku finansowego potwierdzają także, że pożyczka gotówkowa brana jest coraz częściej na bieżące wydatki. 

Realizacja coraz większych potrzeb 

Polacy nadal zarabiają więcej, aniżeli zarabiają. Ponadto, wzrasta standard codziennego życia i nasze potrzeby względem komfortowego funkcjonowania. To dlatego pożyczka gotówkowa czy kredyt na dowolny cel pozwalają szybko spełniać wszelkie oczekiwania. 

Coraz częściej środki uzyskane od banku czy firmy pożyczkowej przeznaczane są na remont domu, zakup nowego auta albo wymarzone wakacje. Chętnie inwestujemy też we własny rozwój, opłacamy kursy językowe czy szkolenia zawodowe. Nawet 20% Polaków pożycza również na prezenty dla najbliższych, organizację świąt, wyprawkę szkolną i inne potrzeby, jakie wynikają z konieczności funkcjonowania rodziny. 

Jakie zobowiązania zaciągamy najczęściej?

Największą popularnością cieszą się kredyty na dowolny cel. W większości przypadków kredytobiorcy rozdzielają otrzymane środki i realizują co najmniej kilka celów: wykonują remont, nabywają sprzęty elektroniczne, spłacają długi, dokładają do comiesięcznego budżetu. W drugiej kolejności zainteresowaniem cieszą się kredyty celowe, bo takie zobowiązania są z reguły tańsze i bardziej opłacalne. 

Ci, którzy nie chcą bądź nie mogą korzystać z usług banków, o wsparcie finansowe mogą zwrócić się do placówek pozabankowych, parabanków i firm pożyczkowych. Okazuje się, że pożyczka gotówkowa może być dzisiaj udzielona jeszcze tego samego dnia, a środki zostaną przesłane na konto bądź dostarczone w formie gotówki przez kuriera. Ogromną zaletą jest to, że większość pożyczek udzielana jest bez weryfikacji zdolności finansowej klienta. Dzięki temu na środki pieniężne mogą liczyć osoby niepracujące, które nie generują żadnego dochodu oraz osoby zadłużone i nieradzące sobie z regularną spłatą comiesięcznych rat. 

Dodaj komentarz