Odpowiedni wypoczynek gwarantuje zachowanie energii na cały dzień rozmaitych obowiązków. Komfortowy sen pozwala na regenerację sił witalnych, sprzyja dobremu samopoczuciu, przyczynia się do większej wydajności w pracy. Bez właściwej dozy relaksu niemożliwa jest wysoka jakość życia. Warto zadbać o odpowiednie wyposażenie sypialni, by sen przynosił ukojenie i przyjemne odprężenie.

Podstawą stosowny materac

Jednym z najważniejszych elementów zapewniających zdrowy wypoczynek jest właściwie dobrany materac. Nie może być zbyt miękki, ponieważ ciało będzie się zapadać, trudno będzie także zmienić pozycję. Mięśnie pleców i karku są wówczas zmuszone do ciągłej pracy, by utrzymać kręgosłup w pożądanym ułożeniu. Z kolei zbyt twarde podłoże uniemożliwi swobodne krążenie krwi. W takim wypadku śpiący co chwila przewraca się z boku na bok i często się budzi. Materac powinien być ergonomiczny, jego zadaniem jest zapewnienie anatomicznej postawy ciała w trakcie wypoczynku. Nie można także zapominać o wielkości łóżka. Należy je dopasować prawidłowo do wzrostu danej osoby.

Bardzo ważny jest również sposób wykonania wnętrza materaca. Najbardziej optymalnym i skutecznym rozwiązaniem jest zakup produktów wytworzonych z tzw. materiału Tempur. Pierwszy raz zastosowała go NASA wysyłając swoich kosmonautów na misje załogowe. Dzięki niemu można zredukować nacisk i zapewnić komfortowe podparcie. Do dziś nie wymyślono jakiegokolwiek tworzywa, które mogłoby konkurować z tak mocnym i jednocześnie ergonomicznym materiałem. Materace wytworzone przy pomocy technologii Tempur potrafią dopasować się do kształtu ciała i podpierać je w najbardziej komfortowej pozycji. Tego typu produkty oferuje np. firma SalonSnu.pl/promocje.

Praktyczna i wygodna poduszka

Głowa i kręgi szyjne powinny być odpowiednio zabezpieczone podczas snu. Należy unikać sytuacji, w której szyja i ramiona nie będą ułożone w jednej, naturalnej linii. Odpowiednio dobrana poduszka odciąży mięśnie, będzie w należyty sposób podpierać kręgosłup i ułatwi prawidłową wentylację ciała. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim preferowaną pozycją snu. Dla tych, którzy lubią spać na brzuchu poleca się modele w kształcie motylka. Zapewniają one duży komfort i możliwość przyjemnego przytulania się do miękkiego materiału. Tego typu kryteria spełnia np. poduszka Tempur Ombracio. Dla osób, które zmagają się z chrapaniem, polecane są wysokie podparcia, które idealnie dostosowują się do budowy anatomicznej ciała. Dzięki temu mogą usprawnić ukrwienie, a nawet zredukować bóle głowy. Dla bardzo wymagających osób stworzono specjalne ortopedyczne poduszki, np. Bio Moore.

Warto pamiętać, że komfortowy sen związany jest także z zachowaniem odpowiedniej higieny. Pościel należy często prać i wietrzyć. Dzięki temu wewnątrz tkanin nie namnożą się roztocza i nie rozwinie się pleśń. Przed zakupem poduszki lub materaca warto dowiedzieć się, czy produkty te zostały wykonane z materiałów hipoalergicznych i nie absorbują wilgoci.

https://youtu.be/V5GGX8Gwlj4

Dodatkowe materiały w postaci informacji i recenzji video można obejrzeć na profilu Google Plus https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos.

Dodaj komentarz