By sprawić dziecku przyjemność, a także pobudzić jego wyobraźnię i różnego rodzaju zdolności, dobrze jest wybrać na prezent kreatywne zabawki, które pozwolą maluchom dać upust swojej twórczości i puścić wodze fantazji, a także ćwiczyć umysł i poznawać wiele nowych rzeczy. Jednak czym są kreatywne zabawki i jak wybrać takie, które przypadną do gustu malucha?

Jakie zabawki wybrać?

Kreatywne zabawki to produkty, które pozytywnie wpływają na rozwój maluchów poprzez stymulowanie jego umysłu i zmysłów do pracy. To produkty, które nie tylko pozwalają dzieciom tworzyć różnego rodzaju dzieła sztuki – jak w przypadku kredek, koralików na wodę czy wielu innych tego typu produktów. To również produkty, takie jak klocki bądź gry planszowe, które wymagają od dziecka sporo wyobraźni, intensywnego myślenia i dobrej koordynacji ruchowej, by mogły skutecznie osiągnąć cel.

Do kreatywnych zabawek, które podbijają rynek w ostatnim czasie, z pewnością należy sprytna plastelina. Jest to niesamowity produkt powstały z odpowiedniego połączenia silikonu z węglem, który pozwolił na nadanie masie wielu niesamowitych właściwości. Oprócz mnóstwa kolorów i atrakcyjnych dodatków plastelinę można odbijać jak kulkę, rozciągać, rwać a także tworzyć z niej różne kształty. To doskonały przykład kreatywnej zabawki, która w prosty sposób zapewnia zarówno mnóstwo rozrywki jak i pobudza dziecięce zmysły. Warto również zwrócić uwagę na innego rodzaju zabawki, które pozwalają dzieciom na tworzenie obrazków, biżuterii i konstrukcji, które rozwijają kreatywność i zdolności manualne.

Gry planszowe to również doskonałe zabawki pomagające rozwijać umysł i koordynację ruchową maluchów. Do tego typu produktów z pewnością zalicza się gra Jenga, której proste zasady polegające na wyciąganiu drewnianych klocków z dołu wieży, by budować z niej coraz wyższa konstrukcję, pozwalają dzieciom ćwiczyć pewność rąk oraz wyobraźnię przestrzenną. Podobnych gier planszowych można znaleźć wiele, a każda z nich motywuje wizją wygranej do nauki i coraz bardziej zaawansowanego rozwoju.

Gdzie szukać zabawek?

Ekspert Hulahop.PL radzi, by inspiracji na kreatywny prezent dla dziecka szukać na stronach internetowych sklepów zabawkarskich. Dzięki licznym kategoriom, filtrom i opcjom sortowania strony te stają się niezwykle wygodnym narzędziem do wyszukiwania najlepszych zabawek. Dzięki systemowi ocen i komentarzy w prosty sposób można również zaczerpnąć informacji na temat jakości poszczególnych produktów.

Inspirację można także czerpać z innych miejsc. Przede wszystkim warto się dowiedzieć, jaką gałęzią nauki interesuje się dziecko, jaki rodzaj kreatywnych zabaw podoba mu się najbardziej i w oparciu o to szukać produktów, które dodatkowo rozwiną zainteresowania maluchów, pomagając im stawać się coraz lepszymi.

Niebanalne zabawki można również tworzyć samemu. Wymaga to wiele wkładu własnego, sporo czasu i przemyślenia, ale pozwala na stworzenie spersonalizowanej zabawki bądź gry, która idealnie wpasuje się w pasje i zainteresowania dziecka. Dodatkowo można włączyć malucha w proces powstawania takiej zabawki, co jeszcze bardziej pomoże mu rozwijać umysł.

Dodaj komentarz