Każda osoba, która potrzebuje kredytu gotówkowego, przede wszystkim chce sprawnie i szybko załatwić wszystkie formalności. Niestety czasami się tak nie da, ponieważ same banki wymagają konkretnych dokumentów potwierdzających dochody. Są to między innymi zaświadczenie o dochodach z miejsca pracy lub dokumenty potwierdzające, że nasza własna firma przynosi dochody i będziemy mieli z czego spłacić kredyt. Podobnie sprawa wygląda z pożyczkami gotówkowymi. Choć co do zasady można je otrzymać łatwiej niż kredyt w banku, to i tak trzeba sobie przygotować konkretne formularze czy dowód osobisty. Czy można coś zrobić, aby przyspieszyć procedury?

Szybka i dobra oferta

Jedną z możliwości jest skorzystanie z tak zwanego pośrednictwa. Pośrednik kredytowy odpowiada za znalezienie najlepszej oferty albo nawet kilku opcji, z których będzie można wybrać taką, która jest najtańsza albo po prostu ma najlepsze warunki spłaty. Z powodzeniem można znaleźć takie usługi w Internecie.

Co prawda istnieje wiele porównywarek kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych, ale zwykle pokazują one tylko oferty marketingowe. Nie są one złe, ale nie do końca pomogą nam sprawdzić, czy oferta jest korzystna. Podane w nich informacje są tak zwanym przykładem reprezentatywnym i dotyczą konkretnej kwoty oraz idealnego profilu pożyczkobiorcy. Dlatego tak naprawdę każda osoba może mieć inaczej obliczone koszty, podaną inną stawkę oprocentowania czy zaoferowaną inną kwotę pożyczki. A to wszystko oznacza bardzo odmienne od przykładowych koszty.

Porównywarki mają też zalety. Zwykle przy ofercie można zobaczyć także wymagania od pożyczkobiorcy. Minimalny i maksymalny wiek, źródła akceptowanych dochodów czy wysokość pożyczki – to z pewnością ważne informacje. Część firm pożyczkowych sprawdza też bazy dłużnika, a i o tym będzie przy ofercie wzmianka.

Natomiast jeśli chcemy otrzymać ofertę indywidualną, potrzebny będzie pośrednik kredytowy. Nie tylko taki, który pracuje w biurze stacjonarnym, będzie przydatny – także ten internetowy.

Pożyczka i kredyt przez Internet

Nie da się ukryć, że przez Internet wszystkie formalności można załatwić wcześniej. Przykładowo nawet Urząd Skarbowy informuje, że osoby składające zeznania podatkowe online otrzymają szybciej zwrot podatku. Tak też jest z pożyczkami gotówkowymi – złożenie wniosku przez stronę internetową jest prostsze, szybsze i odpowiedź otrzymuje się często w ciągu 15 minut. Co ważniejsze, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Istnieje też pośrednik kredytowy w formie strony internetowej, która zbiera informacje o wszystkich aktualnych ofertach kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych. Tutaj nie tylko można znaleźć wiele ofert, ale cała procedura szukania i otrzymania kredytu jest łatwa. Wystarczy złożyć jeden wniosek, aby otrzymać zwrotnie liczne oferty od różnych firm pożyczkowych i banków. Nie trzeba więc samodzielnie sprawdzać każdej z osobna lub przechodzić na stronę www pożyczkodawcy, a jedynie poczekać, aż na nasz adres e-mail, konto na portalu czy nawet SMS-em wpłyną oferty od pożyczkodawców, którzy chcą z nami zawrzeć umowę.

Sama umowa również zawierana jest przez Internet, a pieniądze wypłacane są na wskazane konto bankowe. Dlatego można powiedzieć, że jest to najwygodniejszy, ale też najszybszy sposób, aby pożyczyć pieniądze.

Dodaj komentarz