We wrześniu 2015 roku, w Zespole Szkół Sportowych nr 50 w Warszawie rozpoczną się zajęcia w nowo utworzonej klasie sportowej FCB Escola Varsovia o profilu piłkarskim, na poziomie gimnazjum oraz liceum, składającej się z chłopców i dziewczynek. Osoby zainteresowane naborem do klasy mogą już składać podania.

Uczniowie, którzy rozpoczną naukę w klasie sportowej FCB Escola Varsovia, będą szkoleni według systemu najlepszego młodzieżowego klubu na świecie – FC Barcelony. Nadzór sportowy nad realizacją programu będzie sprawował Dyrektor Carlos Alós Ferrer, który w poprzednich latach był dyrektorem FCB Escola Varsovia.

W ramach nauki uczniowie mają zagwarantowane m.in. ubezpieczenie NNW, treningi mentalne z psychologiem sportowym, stałą opiekę zespołu fizjoterapeutów klubowych, a w razie kontuzji opiekę medyczną w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Kopernika w Warszawie, z którym klub współpracuje. Dwa razy do roku uczniowie klasy sportowej będą uczestniczyć w obozach piłkarskich na terenie całego kraju oraz reprezentować klub FCB Escola Varsovia w najwyższej klasie rozgrywek MZPN oraz licznych turniejach krajowych i międzynarodowych.
Zajęcia szkoleniowe będą odbywały się przez cały rok szkolny na obiektach Centrum Piłkarskiego FCBEV w Warszawie – wysokiej jakości boiskach posiadających sztuczną i naturalną nawierzchnią trawiastą, a w okresie zimowym w hali pneumatycznej. Uczniowie klasy piłkarskiej będą trenować w oficjalnych kompletach sportowych firmy NIKE, a treningi będą prowadzone w ramach siatki godzin przez trenerów oficjalnej szkoły FC Barcelony w Polsce.

– Uczniowie klasy piłkarskiej uczestniczyć będą w szkoleniu według najlepszych światowych wzorców pod opieką doświadczonego sztabu szkoleniowego składającego się z hiszpańskich i polskich szkoleniowców. Proces sportowy oraz edukacyjny uczniów będzie stale monitorowany. Najlepsi z nich będą mieli szanse wyjazdów na testy do czołowych klubów europejskich oraz krajowych. Zawodnicy będą mieli również szanse kontynuacji kształcenia edukacyjnego na poziomie akademickim w najlepszej akademii w Polsce oraz na Uniwersytetach w USA, z którymi klub nawiązał ścisłą współpracę, mówi Wiesław Wilczyński, prezes i założyciel FCB Escola Varsovia.

Uczniowie spoza Warszawy, którzy chcą kontynuować naukę w ZSS nr 50, mogą korzystać z zakwaterowania w bursie, znajdującej się na terenie szkoły. Opieka w internacie jest sprawowana przez wychowawców 24h na dobę, a obiekt jest stale monitorowany. Pokoje są 2 osobowe, na korytarzu znajduje się aneks kuchenny, sala telewizyjna oraz sala do nauki. Uczniowie mają zagwarantowane wyżywienie na miejscu, którego menu zostało specjalnie opracowane przez dietetyków i dostosowane do zapotrzebowania energetycznego młodych sportowców.
Przyjęty w ramach szkolenia system FC Barcelony jest najefektywniejszy na świecie. Aż 43 piłkarzy, którzy trenowali według tych zaleceń, gra obecnie w pięciu najsilniejszych ligach w Europie. Klub posiada 12 szkół piłkarskich na całym świecie. Jedyną w Europie, poza Hiszpanią, jest szkoła w Warszawie (FCB Escola Varsovia).

Zawodnicy FCB Escola Varsovia w ostatnich latach odnieśli wiele sukcesów sportowych, pokonując we współzawodnictwie takie kluby jak Manchester Utd., Benfica Lizbona, FC Porto, FCB Escola Brazylia. W międzynarodowym turnieju wszystkich szkół piłkarskich FC Barcelony, FCB Escola Varsovia (w roczniku 2007) zajęła drugie miejsce.

Szkoła także aktywnie inicjuje wszelkiego rodzaju akcje społeczne i charytatywne. Ostatnio m.in. spełniła marzenie ciężko chorego 12-letniego Damiana ze Starogardu. Specjalnie dla niego nie tylko zorganizowała pobyt w Warszawie, ale również pod okiem kamer telewizyjnych i specjalnego zespołu trenerskiego umożliwiła wzięcie udziału w treningu młodzieżowej drużyny katalońskiego klubu. Ponadto FCB Escola Varsovia propaguje zdrowy tryb życia oraz właściwe sposoby odżywiania.

By Mistery

Dodaj komentarz