Z okazji Dnia Dziecka Grupa PKP przygotowała liczne niespodzianki dla najmłodszych. W najbliższy weekend czekają na nich darmowe przejazdy pociągami PKP Intercity, a na wybranych dworcach kolejowych wspólna zabawa z animatorami i nagrody.

Specjalną ofertę dla najmłodszych przygotowało PKP Intercity. W najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek dzieci oraz młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować bezpłatnie. Specjalna oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” będzie obowiązywać w klasie 1. i 2. dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Dla opiekunów przygotowano natomiast 30% rabat na bilety.

Liczne atrakcje czekać będą również na pięciu wybranych dworcach kolejowych: Gdynia Główna, Wrocław Główny, Katowice, Kraków Główny i Warszawa Wschodnia. W czterech pierwszych obiektach gośćmi będą Tomek i Przyjaciele. Na najmłodszych czekać będą specjalne stoiska, podzielone na cztery stacje tematyczne. Na każdej z nich maluchy mogły zbierać pieczątki, które potem wymienią na nagrody. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w różnych grupach wiekowych: 1-3, 4-6 i 7-10. Każdy maluch znajdzie więc coś dla siebie. Opiekę nad dziećmi zapewnią profesjonalni animatorzy.

Na dworcu Warszawa Wschodnia najmłodsi będą mieli okazje poznać kolej od kuchni – wejść do kabiny nowej lokomotywy Gama, zajrzeć w zakamarki Pendolino lub porozmawiać z maszynistą i konduktorem. Dzieci będą mogły także wziąć udział w wielu konkursach o tematyce kolejowej, pomalować buźkę lub zrobić zdjęcie w lokomotywowym monidle.

– Chcemy, aby dworce kolejowe były przyjazne dla wszystkich – również dla najmłodszych. W ubiegłym roku Dzień Dziecka odbywał się tylko na jednym dworcu, w tym roku postanowiliśmy poszerzyć nasze działania i zaprosić maluchy również w innych miastach – mówi Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik PKP S.A.

Poniżej opis konkretnych atrakcji na poszczególnych stacjach tematycznych:

Stacja Bezpieczeństwo
Tutaj maluchy bawiąc się, poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Odbędą się specjalne warsztaty, podzielone według poszczególnych grup wiekowych. Dla każdej grupy przewidziano dwie tury zajęć. Podczas całego wydarzenia dzieci będą miały do zabawy lokomotywkami Tomek i Przyjaciele.

Stacja Zajęcia Plastyczne
Stacja kreatywna. Na dzieci czekać będą kolorowanki, kredki, farbki, gąbki, ciastolina i baloniki. W zależności od wieku, maluchy będą mogły również ozdobić kartonowe pociągi lub zbudować własną lokomotywę. Dla starszych przygotowano również łamigłówki oraz zabawy z liczeniem i pisaniem.

Stacja Fotobudka
Tutaj każdy maluch będzie miał okazję zrobić sobie zdjęcie. Dla dzieciaków przygotowane zostaną gadżety, które urozmaicą pamiątkową fotografię.

Stacja Kino MiniMini+
Dla maluchów przygotowano również miejsce na odpoczynek. Tutaj najmłodsi będą mogli obejrzeć najlepsze odcinki serialu Tomek i Przyjaciele.

Zabawa na dworcach w Gdyni, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach potrwa od godz. 10.00 do 15.00, a na dworcu w Warszawie od godz. 11.00 do 16.00.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

By Mistery

Dodaj komentarz