W minioną sobotę odbył się turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w blokach należących i administrowanych przez spółkę miejską Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Oprócz młodych piłkarzy, doskonale bawili się także ich rodzice i zaproszeni goście. Na wszystkich piłkarzy czekały nagrody od przedstawicieli ostrołęckiego samorządu.

Od samego rana na boisku przy al. Jana Pawła II gromadziły się zespoły chętne do udziału w turnieju piłkarskim. Do zawodów zgłosiło się łącznie aż osiem drużyn, co stanowi miłe zaskoczenie również dla samych organizatorów.

– To pierwszy taki turniej organizowany przez Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – mówił nam Adam Galanek, prezes OTBS – Cieszymy się z tego, że gra w nim aż osiem drużyn, nie spodziewaliśmy się takiej liczby uczestników, ale oczywiście jesteśmy pozytywnie zaskoczeni.

Sędzią głównym zawodów był Marcin Grabowski, który w przeszłości był zawodowym piłkarzem m.in. Narwi Ostrołęka, Wisły Płock, Znicza Pruszków, Stomilu Olsztyn czy Żalgirisu Wilno. Na kibiców czekał ciepły posiłek, w menu znaleźliśmy potrawy z grilla oraz grochówkę.

Zawody podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe. Wśród starszych piłkarzy wystąpiły jedynie dwie drużyny, które rozegrały mecz o wygraną w turnieju. Spotkanie pomiędzy JP Armia a FC Bajobongo zakończyło się remisem 0:0, lecz w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Armii, wygrywając 2:1. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej został Konrad Godlewski, najlepszym bramkarzem – Kacper Laskowski, a królem strzelców – Michał Gałecki.

Sześć ekip przystąpiło do rywalizacji pośród najmłodszych. Zwyciężyli Koledzy z Podwórka, kończąc rywalizację z dorobkiem 11 pkt, na drugim miejscu uplasowali się FC Ślimaki (9 pkt), najniższy stopień podium należał do ekipy UKS OTBS (7 pkt). Poza podium znalazły się drużyny FC Szóstka, FC Pomian oraz Jong Player. Królem strzelców tej kategorii został Patryk Witkowski, nagroda najlepszego golkipera trafiła do Szymona Sienkiewicza, natomiast najlepszym piłkarzem był Patryk Dmochowski.

Nagrody dla wszystkich piłkarzy wręczyli prezydent miasta Ostrołęki Janusz Kotowski, wiceprezydent Paweł Stańczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

By Mistery

Dodaj komentarz