Mundial tuż-tuż, ale nie tylko podczas niego warto zadbać o to, aby oglądać sportowe emocje w najbardziej komfortowy sposób! A tym sposobem jest oczywiście odpowiednio dobrany telewizor, który pozwoli poczuć się tak, jakby było się na miejscu. A ponieważ na rynku dostępnych są setki modeli, doradzamy, na co zwracać uwagę podczas wybierania tego idealnego dla siebie.

Rozmiar ma znaczenie

Dawno już minęły czasy, kiedy 40” w salonie było czymś niezwykłym. Teraz taka przekątna ekranu uznawana jest za średniaka. Jeśli chcemy cieszyć się doskonałym obrazem i żywymi kolorami, celujmy w rozmiar co najmniej 55”. Na nim doskonale będzie widać możliwości oferowane przez rozdzielczość 4K (Ultra HD). Sprawdzi się nie tylko do oglądana meczów piłki nożnej czy innych transmisji sportowych, ale również i przy filmach, a także korzystaniu z cyfrowej rozrywki, np. konsoli.

Matryca – LCD czy LED?

Drugim elementem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest rodzaj matrycy i częstotliwość jej odświeżania. Polecana to 120 Hz lub 100 Hz – taka właśnie powinna doskonale sprawdzić się przy dynamicznym obrazie. Jeśli oczekuje się od telewizora nie tylko bardzo wyraźnego widoku, ale też żywych, nasyconych barw, warto zainteresować modelami z matrycami LED, a także OLED i QLED. Dlaczego? Ze względu na swoją konstrukcję oferują znacznie więcej kolorów niż tradycyjna matryca LCD, co wpływa znacząco na komfort oglądania. Np. 55-calowy SAMSUNG QE65Q6FN QLED potrafi wyświetlić aż 64-krotnie więcej barw niż tej samej wielkości telewizor z matrycą LCD!

Wysoka rozdzielczość, realistyczny obraz

Choć poszczególne modele telewizory mogą różnić się wyposażeniem i rozmiarami, to dobry powinien mieć wsparcie dla wspomnianej rozdzielczości 4K (Ultra HD). Gwarantuje to wysoką jakość obrazu, żywe barwy i głęboką czerń. Dobrze, aby dany telewizor miał także wsparcie dla technologii dynamicznego zwiększania kontrastu (jak np. SONY KD55XE7005), co wpływa na zwiększenie jakości obrazu.

Tryb sportowy

Producenci nowoczesnych telewizorów wyposażają je w specjalne tryby, przeznaczone do różnego rodzaju audycji. Wystarczy tylko włączyć odpowiedni i już mamy wszystkie parametry gotowe do jak najlepszego oglądania filmu akcji, teledysków, grania na konsoli czy oglądania wydarzeń sportowych. I właśnie obecność tego ostatniego trybu będzie kolejnym czynnikiem, który wskaże telewizor wręcz stworzony do oglądania piłki nożnej.

I wszystko to, co potrzebne właśnie dla Ciebie!

Na koniec nie zapomnij o własnych preferencjach, a więc wyborze telewizora stojącego lub wiszącego, a także funkcjach, które – poza oglądaniem meczów – mogą Cię w danym modelu zainteresować, np. obsługa YouTube, sieci społecznościowych (jak w modelu PHILIPS 55PUS6432), internetowe sklepy z filmami, itd.

Dzięki wybraniu odpowiedniej matrycy, obsługiwanej rozdzielczości oraz rozmiarze, z pełną mocą każde wydarzenie sportowe!

Dodaj komentarz