Ponieważ znajomość angielskiego może otworzyć wiele drzwi, szczególnie jeśli chodzi o karierę zawodową, warto zatroszczyć się o to, by nasze pociechy sprawnie posługiwały się tym językiem. Nawet jeśli dziecko ma styczność z angielskim w przedszkolu, możemy również w domu, na własną rękę pomagać mu w utrwalaniu wiedzy. Jak to zrobić?

Nauka poprzez zabawę

Raczej trudno sobie wyobrazić, że mniej więcej sześcioletni maluch będzie siedział przy podręcznikach i rozwiązywał kolejne zadania. Zdecydowanie lepiej postawić na bardziej rozrywkową formę nauki. Warto wyszukać w internecie piosenki czy rymowane wierszyki po angielsku, które możemy wspólnie z przedszkolakiem recytować. Można przy tym odgrywać nawet jakieś scenki bądź przygotować teatrzyk kukiełkowy. 

Dziecko, nawet kilkuletnie, poprzez takie aktywności nie tylko przywyknie do brzmienia obcego języka, ale zacznie też wychwytywać proste, pojedyncze słowa i je zapamiętywać. Będzie mu też łatwiej przyswoić sposób wymowy poszczególnych zwrotów.

Używanie angielskiego w codziennych sytuacjach

Sześciolatek błyskawicznie chłonie nowe informacje. To dlatego zaleca się, by z nauką angielskiego nie zwlekać. Żeby nasze dziecko stopniowo poszerzało słownictwo, nie wstrzymujmy się przed używaniem angielskich słówek na co dzień. Wtrącajmy je od czasu do czasu do rozmowy albo nazywajmy w obcym języku przedmioty w domu. Jeśli będziemy to regularnie powtarzać, maluch nawet bez specjalnej zachęty nauczy się zasłyszanych wyrażeń.

Szkoła angielskiego dla dzieci?

Jeśli obawiamy się, że poziom nauczania w przedszkolu czy szkole jest zbyt niski albo dziecko nie robi postępów tak szybko, jak jego rówieśnicy, możemy wypróbować szkołę językową. Nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ jest łatwiejsza, ponieważ nasza pociecha jest wówczas pod opieką wykwalifikowanych lektorów. Dodatkowo w renomowanych szkołach wykorzystuje się sprawdzone, bezpieczne metody, jak chociażby Helen Doron. Już po zaledwie kilku zajęciach zobaczymy efekty. Przy okazji dziecko nie będzie miało problemów z angielskim na dalszym etapie edukacji.

Dodaj komentarz