Polskie szkoły nie radzą sobie z efektywnym nauczaniem matematyki. Blisko 50% tegorocznych maturzystów oblało egzamin z tego przedmiotu. Sytuacja nie wygląda dobrze też na niższych szczeblach edukacji. Branża bankowa zauważyła, że potencjał nie jest wydobywany i ruszyła z pomocą.

Matematyka stanowi fundament wiedzy. Jest niezbędna w codziennych sytuacjach i co ważne, przydaje się w życiu zawodowym – 70% Polaków uważa, że królowa nauk miała pozytywny wpływ na rozwój ich kariery. Dlatego tak istotne jest, by już od najmłodszych lat uczyć się tego przedmiotu jak najlepiej. W tym celu branża bankowa wdrożyła program zachęcający szkoły do prowadzenia lekcji matematyki w sposób niesztampowy i inspirujący.

„Naszym flagowym programem wspierającym edukację matematyczną jest mPotęga. W jego ramach realizujemy konkurs grantowy, który kierujemy do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Swoje pomysły na zajęcia z matematyki mogą zgłaszać nauczyciele, rodzice, społecznicy, szkoły oraz organizacje pozarządowe” – mówi serwisowi infoWire.pl Monika Czajkowska z Fundacji mBanku.

Szkoły podstawowe biorące udział w konkursie mają szansę zdobycia grantu w wysokości nawet 5 tys. zł, z kolei gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – w wysokości do 8 tys. zł. W tym roku nagrodzono 61 projektów z całej Polski. Na ich dofinansowanie przeznaczono ponad 350 tys. zł. Projekty te będą realizowane od 1 września.

By Milo

Dodaj komentarz