Od najmłodszych lat warto zaznajamiać dzieci z zagrożeniami jakie mogą napotkać na swojej drodze oraz co najważniejsze jak sobie z nimi radzić. Ten cel przyświecał organizatorowi warsztatów z bezpieczeństwa, które odbywały się w czerwcu w przedszkolach i szkołach z okolic Wrocławia. Do edukacyjnej akcji włączył się polski producent zabawek – firma Wader.

Portal bezpiecznedziecko.eu wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Księginic przeprowadził serię warsztatów, na których dzieci poznawały najważniejsze zasady bezpieczeństwa, a firma Wader ufundowała edukacyjne zestawy zabawek z serii Kid Cars 3D, które pomagają dzieciom w zapamiętaniu ważnego numeru alarmowego 112.

Mali uczestnicy warsztatów dowiedzieli się między innymi jak zachować się w miejscach publicznych, gdy się zgubią, kogo i jak prosić o pomoc czy jak zachować się gdy zaatakuje je pies, co robić w razie pożaru lub zadymienia w budynku. Dzieci „wykonywały” również próbne telefony pod numer 112 oraz przeszły ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

Na zakończenie jako podsumowanie warsztatów dzieci otrzymały zadanie. Do wykonania była książeczka edukacyjna pt.” Jestem bezpieczny bo wiem…” złożona z samodzielnie wykonanych ilustracji, które obrazowały zajęcia i przypominały o tym co ważne. W nagrodę zwycięskie zespoły otrzymały od firmy Wader edukacyjne zestawy z serii KID CARS 3D Straż Pożarna, które nie tylko będą umilać dzieciom zabawę, ale również przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

By Mistery

Dodaj komentarz