Zastanawiałaś się kiedyś na tym, dlaczego ludzie w innych miejscach na ziemi są bardziej szczęśliwi i częściej cieszą się życiem? My już wiemy jak to robią!

Szczęście na zawołanie

Jest taki jeden kraj spośród wielu na świecie, gdzie ludzie częściej się uśmiechają i dużo częściej czują się szczęśliwi. Jak oni to robią? Duńczycy mają swój własny przepis na szczęście, tą receptą jest Hygge, czyli sztuka cieszenia się z tego co mamy. Na polski nie możemy przetłumaczyć tego bardzo dosłownie, ale Hygge łączy ciepło, bezpieczeństwo, poczucie komfortu i radości. Na czym to polega?

Hygge na co dzień

Cenisz ten moment, kiedy po dniu pełnym pracy i zawirowań możesz usiąść na wygodnym fotelu, owinięta ciepłym kocem, z kubkiem gorącej herbaty lub czekolady w ręku? Do tego dobry film lub wciągająca książka, a Ty rozpływasz się w poczuciu komfortu i odprężania. Albo tę chwilę gdy wracasz zmarznięta do ciepłego domu, a tam ukochany kot cieszy się na Twój widok i wdzięcznie ociera Ci się o łydkę? Te chwile przepełniają nas radością i ulgą, ale ciężko je opisać jednym zdaniem, a nawet słowem. Duńczycy doskonale znają takie chwile i cieszą się nimi każdego dnia. Ich recepta jest prosta. Ciesz się z małych rzeczy, chwytaj każdy dzień i spędzaj czas z bliskimi Ci osobami doceniając te momenty i ciesząc się nimi. Co jeszcze trzeba zrobić by poczuć Hygge na sobie?

Celebruj każdą czynność

Gorąca kawa, odżywczy krem, pyszne ciasto, zapachowa świeca, dobra książka, ciepły kaloryfer i gorąca woda pod prysznicem – to wszystko sprawia, że czujesz się zadbana, zrelaksowana i bezpieczna. W wirze codzienności zapominamy, że powinniśmy to doceniać. Nawet to, że możesz mieć internet, telewizor i wygodny samochód to powód do radości. Przecież to wszystko jest właśnie Hygge! Wystarczy tylko to docenić. A jak jeszcze możesz sprawić sobie radość? Ładna bielizna damska nocna może sprawić, że poczujesz się kobieco i atrakcyjnie, czyli jednym słowem będziesz szczęśliwsza. A wybierając do snu wygodne koszule nocne docenisz nawet te siedem godzin spędzonych w bezpiecznym i ciepłym łóżku. Ciesz się z małych rzeczy i celebruj każdy kubek kawy i powrót do ciepłego domu!

Dodaj komentarz