Brak apetytu u dzieci to wysoce popularny problem. Niejeden rodzic zmaga się codziennie z grymaszeniem przy stole i stosuje różnego rodzaju metody, by maluch wreszcie zjadł coś konkretnego. Niestety, o ile w domu jesteśmy w stanie dopilnować nasze pociechy, nie mamy wpływu na to czy zje pożywny posiłek w przedszkolu czy w szkole. Z tego powodu, najlepiej działać od wewnątrz organizmu i podawać niejadkowi odpowiednio przystosowane suplementy diety.

Przyczyny braku apetytu

Brak łaknienia u dzieci może mieć różne przyczyny. Najczęściej wynikają one z nieprawidłowego sposobu podawania jedzenia przez rodziców czy opiekunów. Nieurozmaicony jadłospis zniechęca dzieci do jedzenia, gdyż serwowane potrawy najzwyczajniej w świecie im się znudziły. Poza tym, często zdarza się, że dzieciom podaje się zbyt dużo i zbyt zbyt obfite dania. Mało tego, pomiędzy posiłkami dzieci dostają drobne przekąski w postaci słodyczy. Efektem jest przeładowany przewód pokarmowy. Do tego mogą dochodzić jeszcze reakcje psychiczne, które zniechęcają malucha do jedzenia.

Alergie na składniki pokarmowe

W dzisiejszych czasach rodzice zmagają się z większą liczbą alergii u dzieci niż kiedykolwiek wcześniej. Najczęstszymi alergiami pokarmowymi są alergie na: białka mleka krowiego, orzechy, jajka, pszenicę, soję, ryby i owoce morza. Alergen wywołuje u dzieci bóle brzucha, dlatego organizm  instynktownie unika przyczyny dolegliwości. Zwykle, choć nie zawsze, brak apetytu jest objawem współtowarzyszącym symptomom uczulenia, takim jak: zmiana na skórze, biegunka czy wymioty. W takiej sytuacji należy jak najszybciej udać się do lekarza, ponieważ w nielicznych przypadkach może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, który stanowi bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia i życia.

Suplementy diety

Jeśli u naszego dziecka od dłuższego czasu występuje problem z brakiem łaknienia, powinniśmy skonsultować to z lekarzem i zakupić odpowiednie suplementy diety. Jak wiadomo, dzieciństwo to bardzo ważny okres życia, podczas którego ma miejsce rozwój człowieka. Z tego powodu należy dołożyć wszelkich starań, by maluch dostarczał swojemu organizmowi odpowiednie ilości pożywienia. Branża medyczna jest obecnie na tak wysokim poziomie, że nietrudno o specjalistyczne preparaty, zwalczające brak apetytu. Dostępne pod linkiemhttp://www.cefarm24.pl/category/450,poprawa-apetytu-i-trawienia produkty w większości charakteryzują się przyjaznym dla dzieci smakiem owocowym. Zanim jednak podamy dziecku określony preparat, należy koniecznie sprawdzić, czy maluch nie ma uczulenia na jakikolwiek ze składników. Możemy decydować się zarówno na suplementy w postaci tabletek, jak i te w formie płynu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że to te drugie będą dla dziecka łatwiejsze w spożyciu. Nie występuje tutaj bowiem ryzyko problemu z połknięciem jak to bywa w przypadku tabletki, którą maluch może się nawet zadławić. Suplementy skutecznie uzupełniają dietę w składniki wspomagające odporność oraz poprawiające apetyt i trawienie.

Zdrowa dieta to kluczowa kwestia podczas rozwoju dziecka. Dzięki niej, maluch będzie pełen energii, a jego organizm otrzyma wszystkie istotne witaminy. Należy pamiętać, aby stosować urozmaicony jadłospis, bogaty w warzywa i owoce, które swoją ilością będą przewyższać słodycze czy słone przekąski. Wpłynie to pozytywnie na koncentrację dziecka, zagwarantuje zdrowy sen i w znacznym stopniu zmniejszy ryzyko występowania próchnicy.

Dodaj komentarz