3 promile alkoholu w organizmie miała kierująca mercedesem, którą wczoraj przy ul. Wolskiej w Lublinie zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Kobieta przewoziła w samochodzie swojego syna. Sygnał o pijanej matce otrzymaliśmy od anonimowego świadka zdarzenia. Policjanci zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania.

35-latka będzie odpowiadała za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Wczoraj przed godz. 17: 00 oficer dyżurny KMP w Lublinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie z prośbą o interwencję. Z relacji mężczyzny wynikało, że pijana kobieta przyjechała do przedszkola, by odebrać dziecko. Policjanci dysponując marką i numerem rejestracyjnym pojazdu nie mieli żadnych trudności, by zatrzymać auto do kontroli. Kierująca mercedesem zatrzymana została przy ul. Wolskiej w Lublinie. Od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu, miała trudności z wypowiadaniem słów. Po badaniu okazało się, że miała w organizmie 3 promile alkoholu.

W samochodzie znajdował się sześcioletni chłopiec, dziecko zapięte było w foteliku. Na miejsce wezwany został ojciec, który zaopiekował się synem i zabezpieczył pojazd.

Policjanci zatrzymali 35-latce uprawnienia do kierowania. Teraz postępowanie prowadzą policjanci z III komisariatu. Mieszkanka Lublina będzie odpowiadała za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

By Mistery

Dodaj komentarz