Wiosną i latem odbywa się mnóstwo imprez w plenerze – dni miast, koncertów. Warto zadbać także o rozrywkę dla najmłodszych.

Spraw, aby dzieci się nie nudziły
Kolorowe stoiska z bibelotami, stanowiska, przy których można kupić kiełbasę z grilla czy oscypka, występy zespołów muzycznych – zwykle wokół takich rozrywek skupione są dni miast, czy festyny rodzinne. Ich uczestnicy często zjawiają się na takich eventach z dziećmi, które szybko i łatwo się nudzą. Znudzone dzieci zmuszą rodziców do szybkiego powrotu do domu, a dla organizatora imprezy oznacza to porażkę przedsięwzięcia. Dlatego, planując takie wydarzenia trzeba zadbać o to, aby najmłodsi uczestnicy także dobrze się bawili. Z pewnością warto zainwestować w różnego rodzaju urządzenia i obiekty, które będą służyły zabawie dzieci.

Wesołe miasteczko w miniaturze
Podczas festynów i pikników rodzinnych, koniecznie zadbać trzeba o obiekty, które sprawią radość najmłodszym uczestnikom imprezy. Mogą to być różnego rodzaju karuzele i kolejki, rodem z wesołego miasteczka. Świetnie sprawdzą się karuzele weneckie, które przyciągają wzrok pięknym wyglądem. Dla najmłodszych dzieci, frajdą będzie przejażdżka mini pociągiem, na przykład takim, który tematycznie nawiązuje do bohaterów ulubionych bajek. Tego typu kolejki poruszają się powoli, dzięki czemu maluchy nie będą się bały. Ponadto, cały czas mogą mieć w zasięgu wzroku swoich rodziców.

Dmuchane place zabaw
Dmuchane place zabaw to świetny pomysł jeśli chodzi o imprezy plenerowe. Tego typu rozrywek dzieci nie mają zbyt często, ponieważ takie place są dostępne zazwyczaj tylko na plażach i właśnie podczas wakacyjnych imprez. Wielki dmuchany zamek czy fort to ogromne pole dla wyobraźni dzieci. Takie dmuchane place zabaw spełniają funkcję na przykład suchego basenu z mnóstwem małych piłeczek, zjeżdżalni, która dzięki swojej elastyczności i miękkości jest całkowicie bezpieczna nawet dla małych dzieci oraz „poduch”, które idealnie nadają się skakania i przewracania na nich. Kolorowe kształty, wesołe wzory przyciągną z pewnością uwagę dzieci i zapewnią im długie chwile zabawy. W dodatku, taki dmuchany plac zabaw jest bezpieczny, rodzice nie będą musieli się obawiać, że ich pociecha wywróci się czy potłucze. Dodatkową zaletą jest to, iż w taki sposób można nakłonić maluchy do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. Przykładowe modele takich placów zabaw można zobaczyć na stronie www.danmel.com.pl.

Zabawa na wodzie
W ciągu ostatnich lat popularne stały się także dmuchane, przezroczyste kule, w których można „spacerować” po basenie wypełnionym wodą. Jest to zupełnie nowy rodzaj przeżycia dla dziecka – w kuli wodnej można się turlać, chodzić po powierzchni wody. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka, takie szaleństwo nie powinno trwać jednorazowo dłużej niż pięć minut.

Dla fanów mocniejszych wrażeń
Starsze dzieci i młodzież mogą też świetnie bawić się, korzystając z Euro – Bunge. To urządzenie rozwija skoczność wyrabia umiejętność zachowania równowagi. A przy okazji dostarcza sporo adrenaliny i pozwala podziwiać świat z wysokości. Na czterostanowiskowym obiekcie, równocześnie może skakać czwórka uczestników, nie stanowiąc dla siebie nawzajem żadnego zagrożenia. Elastyczne batuty są także produkowane tak, aby korzystanie z Euro – Bunge było bezpieczne.

Decydując się na wynajem tego typu obiektów, sprawdzić należy, czy są one atestowane, zgodne z normami i czy ich stan techniczny pozwala na zapewnienie organizatorowi bezpieczeństwa uczestników imprezy na świeżym powietrzu. Konieczny jest także nadzór pracownika przy każdym z takich urządzeń. Dzięki temu, impreza plenerowa może odbyć się bez wypadków i pozostawić jej uczestnikom, także tym najmłodszym, wyłącznie miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz