Mamy już jesień, wkrótce zawita też zima. Przytulność we wnętrzach typu myśliwskiego to kwestia naszego wyboru mebli, dodatków oraz oświetlenia.

Coraz krótsze jesienne dni

Nadchodzi jesień, dni stają się coraz krótsze, z przyjemnością usiądziemy przy kominku, w głębokim fotelu, patrząc na meble z poroża ( https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16 ) i racząc się gorącą herbatą. Na pewno ten czas będzie sprzyjał sięgnięciu po lekturę, więc dobre oświetlenie będzie koniecznością.

Jakie oświetlenie?

Jest ogromny wybór i wiele metod rozjaśniania tego rodzaju wnętrz, wiec na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Różnego rodzaju lampy, kinkiety, a nawet żyrandol z poroża, doda charakteru i umili nam jesienne wieczory z książką. W wielu żyrandolach i kinkietach, żarówki zwrócone są ku górze, dzięki czemu pokój jest dobrze oświetlony. Ponieważ wnętrze typu myśliwskiego jest już z charakteru nieco ciemne, dominują w nim kolory ziemi i lasu. Jest dużo elementów drewnianych, co owszem, daje wrażenie przytulności, ale jednocześnie przyciemnia pokój. Dlatego tak ważny będzie wybór odpowiedniego oświetlenia.

Jakie konkretnie elementy oświetlenia mamy do wyboru?

Możemy wybierać z gamy oryginalnych żyrandoli z poroża czy łopat daniela, ale także bogato i kunsztownie zdobionych kinkietów i lamp stojących.

Niewielkie kinkiety z poroża jelenia czy łopat łosia plus mały żyrandol z parostków kozła albo żyrandol na trzy światła skierowane w dół, z trzech dużych zrzutów jelenia, ozdobiony elementami  zrzutu daniela? To tylko niewiele propozycji godnych rozważenia. Bardzo ładnie, w większych wnętrzach, będzie się prezentował żyrandol z kozła w formie zbliżonej do okręgu na sześć świateł, zwróconych ku górze. Oprawki na żarówki wtopione są w osłonki z poroża jelenia, dzięki czemu całość wygląda estetyczniej.

Bez względu na to, co zdecydujemy się wybrać, możemy mieć pewność, że każdy, nawet najmniejszy element oświetlenia w tym stylu doda mu charakteru i niepowtarzalnej atmosfery.

Dodaj komentarz