Z angielskim styczność miał każdy z nas – uczyliśmy się go w szkole. Niektórzy niestety zakończyli naukę z dniem, kiedy opuścili szkolne mury, tłumacząc się tym, że skoro nie planują wyjeżdżać, to po co im język obcy? Jednak czasy się zmieniły, świat pędzi do przodu i dziś znajomość angielskiego to już konieczność. Jak więc dorośli mogą nadrobić zaległości oraz podnieść swoje kwalifikacje?

Z nauką u dorosłych często jest ten problem, że szybko się zniechęcają. Twierdząc przy tym, że są już za starzy na to, aby podszkolić swój język obcy i dlatego efekty przychodzą tak wolno. A to przecież mit, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Warto poszerzać swoją wiedzę, niezależnie od tego ile ma się lat. Ważne tylko, aby wybrać odpowiednią metodę i nie poddawać się od razu.

Lekcje indywidualne

Czyli po prostu takie z nauczycielem. Ogromnym plusem korepetycji jest to, że uwaga osoby, która naucza, jest całkowicie skupiona na tej uczącej się. Można więc indywidualnie dobrać program nauczania, skupić na tych słabszych stronach I spędzić więcej godzin, ćwicząc to, co sprawia nam największe problemy. Wybierając taką metodę, niewątpliwie plusem jest też to, że możemy dobrać takie dni i godziny, które nam najbardziej pasują. Lekcje indywidualne mają jednak jedną, ogromną wadę – łatwo z nich zrezygnować, a odwołując zajęcia, nie będziemy do tyłu z materiałem. Co nie jest dobre, ponieważ bez systematycznej nauki, nie uzyskamy satysfakcjonujących efektów.

Lekcje w grupie

Dla dorosłych, którym niestety często brakuje systematyczności, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kurs angielski dla dorosłych Częstochowa  http://tarkowski.edu.pl/. Wybierając tę metodę, odwołując zajęcia stracimy godzinę nauki oraz pieniądze – bo lekcja odbędzie się i bez naszej obecności. To dla większości jest dobrą motywacją i powodem, żeby regularnie uczęszczać na lekcje. Podczas takiego kursu zajęcia odbywają się w grupach ludzi, którzy mają poziom zbliżony do naszego. To daje możliwość konwersacji i ćwiczeń nie tylko z lektorem, ale również w parach.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, najważniejsze jest to, żeby nie tracić cierpliwości i nie szukać na siłę wymówek. Nauka języka obcego to proces długotrwały, którego nie należy zaniedbywać. Ważne również żeby pamiętać, że nie uczymy się tylko dlatego, że musimy. A robimy to dla nas samych, aby móc czuć się swobodnie w każdej sytuacji, w każdym miejscu na świecie.

Dodaj komentarz