Ericsson stworzył stronę internetową dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny, działającego przy Centrum Zdrowia Dziecka. Przekazanie strony odbyło się 26 maja, podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 35-lecia działalności placówki.

Strona internetowa stworzona dla Zespołu Szkół Specjalnych spełnia kilka funkcji, m.in. stanowi bazę informacji dla rodziców z całej Polski. Była to najbardziej oczekiwana użyteczność, z uwagi na ogólnopolski charakter Centrum Zdrowia Dziecka przy którym działa szkoła – w placówce uczą się dzieci z całego kraju. Pobyt rodziców w szpitalu często nie jest możliwy – dzięki stronie internetowej mają oni dostęp do informacji o organizacji nauki swoich pociech i aktualności z życia szkoły. Strona służy również nauczycielom z innych placówek – zawiera scenariusze lekcji i przydatne linki.

Strona internetowa stanie się także platformą wymiany doświadczeń tej największej w Polsce przyszpitalnej placówki edukacyjnej.

Działania podejmowane we współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka wpisują się w globalny program Technology for Good, prowadzony przez Ericsson. W 2013 roku grupa pracowników Ericsson opracowała cyfrowy rejestr uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół. Pozwoliło to na znaczne ułatwienie pracy personelowi placówki z której co roku korzysta 8000 uczniów na różnych szczeblach edukacji – mówi Katarzyna Pąk – dyrektor d/s komunikacji i marketingu w Ericsson.

By Milo

Dodaj komentarz