Od lat emerytury w Polsce są bardzo niskie w porównaniu ze średnią obserwowaną w UE. Z tego powodu seniorzy na każdym kroku próbują wywalczyć prawa do tego, by z ich wynagrodzenia znieść podatek. Czy nareszcie im się to uda i rząd uchwali nowe prawo, pozwalające im odzyskać cenne kilkaset złotych w skali roku? Jeżeli tak, to kiedy to się stanie? Temat wyższych emerytur poruszymy w tym artykule.

Mimo iż każdego roku emerytury po trochu rosną, nadal jest to niewystarczająca podwyżka dla seniorów, którzy otrzymują te najniższe świadczenia. Nie dość, że nie starsza im na podstawowe potrzeby, to jeszcze z powodu opodatkowania, rzeczywiście dostają dużo mniej gotówki do ręki. Nowa uchwała, o którą walczą, ma obciąć podatek ze wszystkich świadczeń emerytalnych. 

Emerytury bez podatku – aktualne prognozy

Co miesiąc ZUS, potrąca ze wszystkich emerytur około 20% kwoty z tytułu podatku. Dlatego tak ważne jest dla wszystkich seniorów, by rząd pozytywnie rozpatrzył ich żądania i petycje. Obliczając, w skali roku z tych 20% miesięcznie robi się naprawdę pokaźna suma, która jest im po prostu potrzebna. Nie mogą oni podjąć pracy zarobkowej, więc są skazani jedynie na wypłatę od Państwa. 

Projekt owej ustawy czeka w Sejmie i został już podpisany przez 140 tysięcy osób. Mimo iż rząd nie gwarantuje pomyślnej identyfikacji tej petycji, ludzie nie tracą nadziei i starają się o poparcie z każdej możliwej strony. Zarówno od partii, jak i od innych emerytów. Powstają nawet koła, które zrzeszają osoby popierające ustawę: emerytura bez podatku.

Dlaczego od emerytury powinien być obcięty podatek?

Emeryci pracowali na swoje świadczenia po 40 lat. W tym czasie opłacali wszystkie wymagane składki i podatki, dlatego teraz, gdy już zostali zwolnieni z obowiązku zawodowej aktywności i wypracowali sobie pensję, powinni móc również cieszyć się nimi w całości. Nie ma się co dziwić, że protestują, skoro głodowe emerytury, większości starszych osób nie wystarczają nawet na wykupienie wszystkich lekarstw. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat emerytur bez podatku, zajrzyj na tę stronę internetową: http://urzadskarbowy24.pl/.


Dodaj komentarz