15 kwietnia 2015 r. toruńskie przedszkolaki pokażą, jak być bezpiecznym w domu, na podwórku i na drodze. Tego dnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu przy ul. Polnej o godz. 10.00 odbędzie się XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”.

Organizowana od 2003 r. przez toruńskie Przedszkole Miejskie nr 17 im. Fryderyka Chopina impreza to propozycja wspólnej zabawy dla dzieci, której celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, przedszkolu, na ulicy oraz w najbliższym otoczeniu. Uczestniczące w przeglądzie 5-6-latki prezentują scenki dramowe, w których odgrywają sytuacje znane im z życia codziennego (np. asertywne zachowania w kontekście biernego palenia, higieniczny tryb życia, zgubienie się dziecka, niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, zabawy w domu, w lesie, kontakty z nieznajomymi, itp.).

W tym roku zaprezentują się dzieci z: Przedszkola Gminnego w Złejwsi Małej, Przedszkoli Miejskich nr 3, 5 i 17 w Toruniu, Przedszkola Prywatnego „Pod Muchomorkiem”, Prywatnego Przedszkola „Jacek i Agatka”, Niepublicznego Przedszkola „Flisaczek” oraz Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego. Łącznie około 150 dzieci z 9 przedszkoli województwa kujawsko-pomorskiego otrzyma w tym roku miano „Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Partnerzy przedsięwzięcia: Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Straż Miejska, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Automobilklub, Fundacja Zielony Liść, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu, Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Toruńsko – Włocławski.

Patronat Honorowy Prezydent Miasta Torunia i Marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat medialny nad przeglądem: Telewizja Toruń i Radio Gra. Sponsorami wspierającymi imprezę są: Firma Quick Fresh Soki na Dzień Dobry oraz Firma VIP Ogólnopolska Dystrybucja.

By Mistery

Dodaj komentarz