Kreatywność może nam pomóc praktycznie na każdej płaszczyźnie życia – w szkole, w pracy czy nawet w czasie wykonywania codziennych czynności. Jednak czasami trudno nam ją rozwijać lub cierpimy na zastój weny twórczej. Wtedy warto wykorzystać te 3 sposoby i na nowo odkryć, jak kreatywność może ułatwić nam życie.

Zrób coś inaczej niż zwykle

Pierwsze zadanie, dzięki któremu rozwiniemy swoją kreatywność, jest łatwe. Wystarczy po prostu zrobić coś inaczej niż do tej pory. Z pewnością każdy z nas kojarzy różnego rodzaju ćwiczenia tego typu, pojawiające się w czasopismach lub sieci. Może to być, np. mycie zębów lewą ręką (gdy jesteśmy praworęczni) lub nawet zmiana stanowiska pracy, lub wykonanie zadania z wykorzystaniem innych, nowych dla nas narzędzi. Technik na zwiększenie swojej kreatywności jest mnóstwo, ale klucz to znaleźć tę, która naprawdę podniesie jej poziom i zmotywuje nas do rozwoju.

Zacznij uczyć się nowych rzeczy

Co przez to rozumieć? Zapisanie się na kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, na warsztaty czy do szkoły dla dorosłych. Inne opcje to zmiana pracy, znalezienie sobie twórczego hobby i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, by być najlepszym w danej dziedzinie.

TOP 3 sposoby na szybkie zwiększenie swojej kreatywności

Poniżej znajdziesz 3 sposoby, dzięki którym błyskawicznie podniesiesz swoją kreatywność.

  1. Ręczne zapisywanie notatek. Masz do napisania jakiś artykuł, maila, newsletter albo ofertę reklamową dla klienta? Wpatrywanie się w pusty dokument na pewno nie sprawi, że wróci do Ciebie wena. Dlatego weź sprawy w swoje ręce i spróbuj zapisać potrzebny tekst odręcznie.
  2. Rytmiczna muzyka. Nie ma lepszego sposobu na motywację, niż przyjemne, energiczne rytmy płynące z głośników. Często słowa jakiejś piosenki mogą sprawić, że wpadniesz na genialny pomysł, a już sama muzyka sprawi, że poczujesz chęć do działania.
  3. Przerwa na kawę. Nie wiesz, jak zabrać się za jakieś zadanie? Szybka zmiana otoczenia i mała kawa mogą zdziałać cuda. Odrobinę się zrelaksujesz i być może, nagle poczujesz przypływ kreatywności lub pomysłu na to, co masz do zrobienia.

Dodaj komentarz