Foteliki samochodowe, a konkretnie ich wybór, stanowią nie lada wyzwanie dla rodziców, szczególnie dla tych młodych i niedoświadczonych. Istnieje kilka uniwersalnych wyznaczników, które pozwalają na dokonanie dobrego zakupu siedziska dla dziecka.

Zarówno wybór wózka, jak i fotelika nie jest obecnie łatwy dla rodziców. Dlatego na samym początku trzeba zapamiętać, że podstawowym kryterium jest waga i wiek dziecka. Nieco mniej, ale wciąż ważny, jest również jego wzrost. Fotelik powinien być dostosowany do odpowiedniej grupy, gdyż tzw. ekonomiczne siedziska są mniej bezpieczne niż te dopasowane dla konkretnego wieku i wagi.

Co ma wpływ na wybór?

Warto pamiętać także o tym na co dodatkowo należy zwrócić uwagę przy wyborze. Foteliki samochodowe dla dzieci https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_FOTELIKI_FOTELIKI-SAMOCHODOWE-900.html powinny być stabilne. Jeżeli siedzisko kiwa się na boki bądź przesuwa do przodu – stanowi zagrożenie dla malucha.

Innym wyznacznikiem jest regulacja. W przypadku niemowlęcia fotelik jest ustawiany wręcz na leżąco. Jednak sprzęt powinien zakładać możliwość zmiany położenia w zależności od potrzeb. Kolejnym dodatkiem są boczne zabezpieczenia. Okazuje się, że zwiększają one nawet o 25 proc. bezpieczeństwo dziecka. Ponadto pozwalają one na oparcie zmęczonej głowy malucha.

Następnym rozwiązaniem są pięciopunktowe pasy. Powinny być szerokie i mieć możliwość regulacji. Ponadto nie może zabraknąć ochraniaczy na ramionka. Dodatkowo każdy fotelik powinien posiadać odpowiedni certyfikat świadczący o jego faktycznym bezpieczeństwie w czasie jazdy. Takie egzaminy są przeprowadzane m. in. po to, aby uwiarygodnić nie tylko funkcjonalność sprzętu, ale i zapewnić o tym klienta.

Foteliki samochodowe dla dzieci są trudnym wyborem, jednak te dobrze dobrane nie tylko poskutkują zabezpieczeniem malucha, ale także będą znacznie wygodniejsze. Komfort i spokój podczas jazdy jest bardzo ważny zarówno dla kierowcy, jak i współpasażerów. To wszystko będzie w stanie zagwarantować porządne siedzisko dla dziecka.

Dodaj komentarz