W drugiej połowie stycznia rozpoczęły się w pierwszych województwach, ku radości dzieci w wieku szkolnym, ferie zimowe. Zabawy na śniegu mogą jednak zakończyć się niespodziewanym sytuacjami. Trudno się przed nimi w pełni ustrzec, ale można zabezpieczyć się finansowo przed ich następstwami. Zanim więc wyśle się dziecko na zimowisko warto zastanowić się, czy szkolne ubezpieczenie wystarczy, aby dziecko na pewno miało odpowiedni zakres świadczeń w razie nieprzyjemnej sytuacji losowej.

Czy szkolne ubezpieczenie wystarczy w trakcie ferii?

Jak wynika z szacunków Biura Rzecznika Ubezpieczonych, ok. 80%[1] uczniów objętych jest szkolnym ubezpieczeniem grupowym. Placówki dydaktyczne chcąc zapewnić dzieciom ochronę przed różnymi sytuacjami, zachęcają rodziców do wykupienia takiego ubezpieczenia. Przy okazji ferii warto więc dokładnie zapoznać się z zakresem takiej umowy. Ubezpieczyciele nierzadko proponują oferty o niewygórowanej cenie, niegwarantujące jednak odpowiedniego zabezpieczenia dla najmłodszych. Zawierana umowa jest najczęściej ujednolicona pod kątem wszystkich dzieci, a przecież każde z nich jest inne. Zakres ochronny powinien być jak najbardziej dostosowany do indywidualnych potrzeb i aktywności konkretnego dziecka. Warto więc pamiętać, że rodzic może ubezpieczyć dziecko samemu, np. w ramach jednej polisy, którą objęta jest cała rodzina.

W czasie ferii dzieci nie nudzą się

Ferie to czas wyjazdów na różnego rodzaju obozy, podczas których dzieci uczą się jeździć na nartach, czy snowboardzie. Te, które zostają w miejscu zamieszkania, korzystają z kolei z zabaw organizowanych przez szkoły – jazda na lodowiskach czy sankach. W takich sytuacjach ważne jest nauczenie dziecka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Warto także zabezpieczyć się finansowo na wypadek niespodziewanych zdarzeń z udziałem dziecka, wykupując właściwe ubezpieczenie. W ofercie ING Życie znajduje się polisa „Sposób na Przyszłość”, którą można dostosować do konkretnych sytuacji. W ramach ubezpieczenia dostępne są trzy pakiety umów dodatkowych, w tym pakiet dziecięcy. Zapewnia on wsparcie finansowe na wypadek poważnego zachorowania dziecka oraz jego pobytu w szpitalu i operacji, a także trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku lub nawet niezdolności do samodzielnego życia lub pracy. Ponadto do pakietu dodawany jest przydatny assistance medyczny, w skład którego wchodzą m.in. wizyta lekarska, transport medyczny czy organizacja procesu rehabilitacji. Do polisy, w przypadku rodzinnego wyjazdu na ferie można także dokupić pakiet wypadkowy czy zdrowotny, gwarantujący dorosłym szeroką ochronę w razie niespodziewanych zdarzeń.

By Milo

Dodaj komentarz