Problemy z kręgosłupem? Zainwestuj w dobry materac!

Bóle szyi i pleców to jedne z wielu dolegliwości, którym powinniśmy się bliżej przyjrzeć. Wiele osób wiąże je z brakiem aktywności fizycznej, a także z przeciążeniem, w końcu w dzisiejszych czasach żeby zarobić to trzeba się narobić. Jednakże wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być… źle dobrany materac do spania. Przyznać się, kto właśnie teraz zaczął się nad tym zastanawiać? Ty zapewne też. Dlatego jeśli problemy z kręgosłupem dotyczą właśnie ciebie, to przeczytaj ten tekst i wyciągnij wnioski.

Co ma materac do pleców?

Materace do spania https://alvare.pl/ dbają o to, aby nasze ciało w pozycji leżącej było odpowiednio podparte. Ponieważ każda sylwetka jest inna, to tylko i wyłącznie dostosowanie materaca do naszych indywidualnych potrzeb da jak najlepsze efekty. Co więcej, jeśli posiadamy jakąś wadę kręgosłupa, a śpimy na niewłaściwym materacu, to nasze dolegliwości mogą się nasilać, a tego byśmy nie chcieli.

Jaką wybrać twardość materaca

Materac 90×200 jest najwygodniejszą opcją i nie powinien być on ani za twardy, ani za miękki. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, każdy ma swoją indywidualną budowę ciała i to do niej należy dopasować materac w taki sposób, aby kręgosłup osoby śpiącej na boku zawierał się w płaszczyźnie poziomej (tutaj warto wybierać materace bardziej elastyczne), a śpiącej na plecach przyjął naturalne krzywizny (w tym przypadku zaleca się twardsze modele). Co ważne, leżenie nie może być w żaden sposób męczące, a mięśnie kręgosłupa powinny być rozluźnione.

Uwaga! Jeśli zmagasz się ze schorzeniami kręgosłupa, to przed zakupem materaca skonsultuj się z ortopedą, który pomoże ci podjąć odpowiednią decyzję.

Czy wypełnienie ma znaczenie?

Na rynku dostępne są materace z wypełnieniem w postaci sprężyn, lateksu i pianki. Czym się one różnią? Właściwością pierwszych z nich jest bardzo dobre dopasowanie do kształtu ciała. Dzięki większej ilości sprężyn mamy większe podparcie dla kręgosłupa, co przekłada się na komfortowy sen. Kolejny rodzaj wypełnienia wskazany jest w szczególności dla osób cierpiących na alergię. Z kolei wypełnienie w postaci pianki sprawia, że materac dostosowuje się do kształtu ciała, gwarantując odpowiednie ułożenie na całej powierzchni.

Jeśli zależy nam na zdrowym śnie, zacznijmy od zmiany materaca!

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.