Coraz więcej Polaków stać na wakacyjny wyjazd. Wpływ na to ma nie tylko coraz wyższe wynagrodzenie, jakie osiągamy za realizację zawodowych obowiązków, ale również finansowe wsparcie rządowe. Okazuje się, że dzięki 500+ wiele rodzin może pozwolić sobie na wymarzony urlop. Przedstawiamy podsumowanie letnich wyjazdów, rozliczamy Polaków z ich wydatków, zaglądamy do ich portfela, który zabierają na wypoczynek. Sprawdźcie już teraz.

 

Ile kosztują wakacje?

Polacy wypoczywają średnio przez tydzień. 7 dni wystarczy, by się zrelaksować i „naładować baterie” do czasu kolejnego urlopu. Najczęściej wybieramy się w rozmaite zakątki Polski, ale coraz chętniej podróżujemy też po całej Europie, a nawet decydujemy się na wyjazd w egzotyczne miejsca na całym świecie.

Wakacje osoby dorosłej to wydatek rzędu 700 złotych, jeśli decyduje się na urlop w Polsce i nawet 2 000 złotych, jeśli planuje wyjazd zagraniczny. Na dziecko przeznaczamy nieco mniej pieniędzy – to jakieś 500 złotych, biorąc pod uwagę wyjazd w kraju i 1 500 złotych, jeśli zabieramy dziecko na wakacje poza granice Polski.

Skąd mamy pieniądze na wczasy?

Najczęściej finansujemy wakacje z własnych oszczędności. Tylko niewielki odsetek może pozwolić sobie na turystyczny wypad z pieniędzy pozyskanych z bieżącego budżetu. 2% Polaków decyduje się na kredyty gotówkowe. Rzadziej pożyczamy pieniądze od rodziny czy znajomych.

Dużą pomocą okazał się program 500+. Nawet połowa Polaków deklaruje, że pieniądze na wakacje pozyskuje właśnie z tego świadczenia. Jeśli rodzina nie zdoła uzbierać całej potrzebnej puli, to zaciąga kredyty gotówkowe, ale nie na całą potrzebną kwotę, ale jedynie część. Co ciekawe, zobowiązania kredytowe są zresztą dla nas coraz bardziej dostępne. Zarabiamy coraz więcej, dzięki czemu wzrasta nasza zdolność kredytowa, przez co pozytywne decyzje kredytowe uzyskiwane są znacznie częściej.

Kredyt na wakacje coraz bardziej popularny

Okazuje się, że nie boimy się już współpracy z bankami, a kredyty gotówkowe są coraz popularniejszą formą finansowego wsparcia. Wszystko dlatego, że oferowane są na o wiele korzystniejszych warunkach. Ważne jest także to, że wreszcie stać nas na regularną spłatę miesięcznych rat. Nie obawiamy się już tzw. pętli długów, mamy też większą świadomość finansową. Traktujemy zobowiązania kredytowe jak wsparcie, a nie jak „zło konieczne”.

Warto również podkreślić, że same banki wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Polski kredytobiorca traktowany jest jako lojalny i wiarygodny klient. W porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami mamy o wiele mniej długów, a zobowiązania spłacamy regularnie. To zresztą dlatego kredyty gotówkowe na wakacje oferowane są preferencyjnych warunkach. Wiąże się to nie tylko z dogodnym terminem spłaty czy korzystnym okresem trwania umowy kredytowej, ale również niskimi ratami i dobrym oprocentowaniem.

 

Dodaj komentarz